Na Парижі

Як «тріщить» Московський патріархат: у СБУ розповіли деталі обшуків у Києво-Печерській лаврі та на Рівненщині

Новини Вінниці / Як «тріщить» Московський патріархат: у СБУ розповіли деталі обшуків у Києво-Печерській лаврі та на Рівненщині
Після обшуків в єпархіях УПЦ МП на Вінниччині та Кіровоградщині СБУ «завітала» до Києво-Печерської лаври, Корецького монастиря та Сарненсько-Поліської єпархії, що у Рівненській області. У приміщеннях релігійних установ знайдено проросійську літературу, мільйони готівки та «сумнівних» громадян Росії.

Візити були обумовлені контррозвідувальними (безпековими) заходами…

Наразі Служба безпеки України повідомляє, що їх завершено на територіях Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві, Корецького Свято-Троїцького монастиря та у приміщеннях Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ на Рівненщині.

«У взаємодії зі співробітниками Нацполіції та Нацгвардії було ретельно перевірено понад 350 церковних споруд і 850 осіб. Понад 50 осіб пройшли поглиблені контррозвідувальні опитування, у тому числі з використанням поліграфа. Серед них були не лише громадяни України, а й іноземці, зокрема громадяни рф, що перебували на території об’єктів», - йдеться в офіційному повідомленні.

Деякі з них при перевірці документів надали паспорти та військові квитки СРСР, взагалі не мали оригіналів документів, а лише їх копії, або ж мали паспорти громадян України з ознаками підробки чи пошкодження. Наразі щодо них здійснюється поглиблена перевірка.

Неофіційно, це можуть бути ворожі резиденти, які в Україні очікували чи були задіяні у деструктивній роботі на замовлення спецслужб країни-агресорки.

«Також на території Києво-Печерської Лаври перебував 32-річний громадянин України. Він може бути причетний до протиправної діяльності в нашій країні проросійського інформаційного агентства «Антван». При цьому він є довіреною особою власника однойменної російської компанії «ANTVAN GROUP» – громадянина рф Орлова О.В., який володів в Україні низкою земельних ділянок і закладів громадського харчування. Наразі це майно заарештовано у межах кримінального провадження», - вказують у СБУ.

Крім того, у ході безпекових заходів виявлено:

проросійську літературу, яка використовується під час навчання у семінарії та приходських школах, у тому числі для пропаганди «русского мира»;

готівку на загальну суму понад 2 млн грн, більше ніж 100 тис. доларів США та декілька тисяч російських рублів.

Усі матеріали буде передано на відповідні експертні дослідження.

«Вказані безпекові заходи відбувалися у межах чинного законодавства. Наголошуємо, що у своїй діяльності СБУ дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України», - додають в СБУ.

Якщо контррозвідники не зупинятимуться, то найближчим часом слід очікувати на подібні заходи щонайменше у Почаївській лаврі, яка завжди була осередком «руського миру».

Також відомо про безліч запитань до Запорізької єпархії УПЦ МП…

Сподіваємось, що церковники, які працюють на східні спецслужби не уникнуть покарання, або у найкращому випадку будуть обміняні на українських полонених.

Проте вже зараз можна остаточно говорити про те, що нанесено удар по патріарху Кірілу, його впливу через ФСБ РФ на ситуацію в Україні та Росії, а також решті православного світу. Якщо священики, монахи, послушники чи інші люди заговорять, Московський патріархат буде остаточно дискредитовано.

Новини Вінниці / Як «тріщить» Московський патріархат: у СБУ розповіли деталі обшуків у Києво-Печерській лаврі та на РівненщиніНовини Вінниці / Як «тріщить» Московський патріархат: у СБУ розповіли деталі обшуків у Києво-Печерській лаврі та на РівненщиніНовини Вінниці / Як «тріщить» Московський патріархат: у СБУ розповіли деталі обшуків у Києво-Печерській лаврі та на РівненщиніНовини Вінниці / Як «тріщить» Московський патріархат: у СБУ розповіли деталі обшуків у Києво-Печерській лаврі та на РівненщиніНовини Вінниці / Як «тріщить» Московський патріархат: у СБУ розповіли деталі обшуків у Києво-Печерській лаврі та на РівненщиніНовини Вінниці / Як «тріщить» Московський патріархат: у СБУ розповіли деталі обшуків у Києво-Печерській лаврі та на РівненщиніНовини Вінниці / Як «тріщить» Московський патріархат: у СБУ розповіли деталі обшуків у Києво-Печерській лаврі та на РівненщиніНовини Вінниці / Як «тріщить» Московський патріархат: у СБУ розповіли деталі обшуків у Києво-Печерській лаврі та на РівненщиніНовини Вінниці / Як «тріщить» Московський патріархат: у СБУ розповіли деталі обшуків у Києво-Печерській лаврі та на РівненщиніНовини Вінниці / Як «тріщить» Московський патріархат: у СБУ розповіли деталі обшуків у Києво-Печерській лаврі та на РівненщиніНовини Вінниці / Як «тріщить» Московський патріархат: у СБУ розповіли деталі обшуків у Києво-Печерській лаврі та на РівненщиніНовини Вінниці / Як «тріщить» Московський патріархат: у СБУ розповіли деталі обшуків у Києво-Печерській лаврі та на РівненщиніНовини Вінниці / Як «тріщить» Московський патріархат: у СБУ розповіли деталі обшуків у Києво-Печерській лаврі та на РівненщиніНовини Вінниці / Як «тріщить» Московський патріархат: у СБУ розповіли деталі обшуків у Києво-Печерській лаврі та на РівненщиніНовини Вінниці / Як «тріщить» Московський патріархат: у СБУ розповіли деталі обшуків у Києво-Печерській лаврі та на РівненщиніНовини Вінниці / Як «тріщить» Московський патріархат: у СБУ розповіли деталі обшуків у Києво-Печерській лаврі та на РівненщиніНовини Вінниці / Як «тріщить» Московський патріархат: у СБУ розповіли деталі обшуків у Києво-Печерській лаврі та на Рівненщині
Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї