Na Парижі

Втрати росіян при форсуванні Сіверського Донцю під Білогорівкою американські аналітики називають наймасштабнішими за війну

Новини Вінниці / Втрати росіян при форсуванні Сіверського Донцю під Білогорівкою американські аналітики називають наймасштабнішими за війну
Чорнобаївка, Зміїний, Білогорівка… З часом зростає перелік топонімів, які пов’язують з періодичною загибеллю великої кількості окупантів. Попри мовчання офіційних російських джерел щодо величезних втрат, свіжі кадри більш ніж вражають… До того ці села та острів вже вписані в історію війни.

Шановні громадяни!

просимо бути солідарними

та виконувати прості правила.

Все буде Україна!

Втрати військ РФ, які намагалися переправитися через Сіверський Донець на Луганщині, є одними з наймасштабніших від початку війни, вони породжують у Росії відчуття катастрофи. Про це йдеться в аналітичній статті The New York Times, опублікованій у неділю.

За оцінками, що ґрунтуються на відкритих джерелах, під час цієї провальної для РФ операції було вбито та поранено понад 400 російських військових.

Видання зазначає, що 11 травня російське командування спрямувало близько 550 військовослужбовців 74-ї мотострілецької бригади 41-ї загальновійськової армії на переправу через Сіверський Донець у районі Білогорівки Луганської області, аби оточити українські сили поблизу Рубіжного.

Супутникові знімки показують, що українська артилерія розбила кілька російських понтонних мостів та знищила велику кількість військ і техніки.

Інститут вивчення війни зазначив, що під час бойових дій було вбито або поранено 485 росіян і знищено понад 80 одиниць техніки.

Стає дедалі очевиднішим, як пише NYT, що усвідомлення катастрофи проривається в жорстко контрольований Кремлем інформаційний простір. Зокрема й тому, що про провал Росії на полі бою починають заявляти проросійські військові блогери. Деякі з них не стримувалися у критиці некомпетентного, на їхню думку, керівництва.

Якщо оцінки втрат Росії на Сіверському Донці виявляться точними, це стане однією з наймасштабніших смертельних битв за всю війну, зазначає видання.

Зазначимо, ліквідація окупантів на переправі біля селища Білогорівка стала прикладом як тупісті росіян, так і влучності ЗСУ. Там протягом 3-х днів наші хлопці з 80, 79, 30, 58 та 17 танкової бригади влаштували оркам Сталінград та Курську дугу одночасно! Безмозкі російські генерали, сліпо виконуючи наказ - оточити до 9 травня хоча б Лисичанськ з Сєвєродонецьком погнали на вірну смерть тисячі своїх.

Подивіться на безпорадного російського солдата, якого кинули на забій і змушити рятуватися вплавь. За даними українських військових, за три дні російські нацисти втратили під Білогорівкою близько 250 одиниць техніки та до 1500 солдатів та офіцерів! Американські дані завжди більш стриманіші.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї