Na Парижі

Вінницькі зубри стали «зірками» соцмереж

Новини Вінниці / Вінницькі зубри стали «зірками» соцмереж
У соцмедійному застосунку TikTok один із користувачів опублікував відео, на якому неподалік Літину стадо зубрів переходить дорогу. Граціозні тварини моментально стали «зірками». Відео розповсюдили по мережі.

Шановні громадяни!

просимо бути солідарними

та виконувати прості правила.

Все буде Україна!

Кадри з вінницькими зубрами відзняли з салону автомобіля. Пасажири авто рахували тварин, що переходили шлях, захоплювалися їхньою красою, а потім ще помітили одного зубра, який відстав, у лісі.

У Вінницькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства відмічають, що відео настільки позитивне, що одразу ж набрало багато переглядів та поширень, ставши справжньою інформаційною перлиною просторів інтернету.

«А ми нагадуємо, що зубр європейський став візитівкою подільських лісів саме завдяки праці лісівників Вінниччини. Адже зубр - це вид, що знаходиться на межі зникнення і має природоохоронний статус. Вінниччина історично не є батьківщиною зубра, а завезли шістьох червонокнижних тварин сюди у 1979 році. Зараз їх уже 110 особин», - зазначають в управлінні.

Для порівняння - всього в українських лісах є понад три сотні цих тварин. На Вінниччині - третина червонокнижних велетнів, і це найбільша популяція зубра в Україні серед регіонів. Більше того, саме з вінницьких лісів тварин розповсюджують на Волинь, Буковину, Львівщину… Місцеві зубри мешкають виключно на території колишніх Хмільницького та Літинського районів.

Наразі зберігається тенденція до формування зубрів у 2-3 менших стада, а також окремо ходять престарілі зубри-самці. Мисливствознавці кажуть, що не варто боятися зустрічі із зубром, попри його вражаючі розміри. Але й надто близько підходити також не рекомендується. Краще спостерігайте цю красу осторонь!

Сподобалася стаття? Розкажи про неї