Na Парижі

Вінницька письменниця Катерина Калитко - серед переможців незалежної премії Women in Arts

Новини Вінниці / Вінницька письменниця Катерина Калитко - серед переможців незалежної премії Women in Arts
Вінничанка Катерина Калитко стала однією з п’яти переможниць незалежної премії «Women in Arts». Вінницьку письменницю відзначено у номінації «Жінки в літературі». 

Вінничанка Катерина Калитко стала однією з п’яти переможниць незалежної премії «Women in Arts». Вінницьку письменницю відзначено у номінації «Жінки в літературі». 

Вручення незалежної премії Women in Arts відбулося 13 березня в рамках святкування першої річниці руху HeForShe в Україні. Нагорода заснована у 2019 році ООН Жінки в партнерстві з Українським Інститутом.  Її мета - звернути увагу на досягнення жінок, які працюють у мистецтві, і публічно подякувати їм за внесок в цю сферу

Організатори премії та кураторка HeForShe Arts Week 2019 в Україні Катерина Тейлор запросили незалежних експертів та експерток у сферах, які відповідають кожній з п'яти номінацій для відбору номінанток і лауреаток премії. Організація Премії ґрунтується на затвердженому регламенті, що чітко окреслює етапи та критерії відбору. Головними вимогами до конкурсанток є професійні досягнення, репутація, інноваційність та національне чи міжнародне визнання.

Статуетку-нагороду для Премії Women in Arts 2019 створила сучасна українська скульпторка Марія Куліковська. Форма статуетки – це кисті жіночих рук, які переплітаються. За словами художниці, жіночі руки символізують підтримку і захист, а також жіночу працю. Основою для скульптури стали кисті рук самої художниці.

Для довідки: HeForShe – це глобальний рух солідарності в підтримку ґендерної рівності, в якому чоловіки та хлопчики стають головними агентами змін. З моменту запуску 2014 року, до кампанії приєдналися глави держав, провідні вчені, керівники глобальних корпорацій, спортсмени, митці та лідери думок, що поділяють філософію ґендерної рівності.

Український інститут – це державна установа, яка представляє українську культуру у світі та формує позитивний імідж України за кордоном. Інститут був заснований Кабінетом Міністрів України у 2017 році та належить до сфери управління Міністерства закордонних справ.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї