Na Парижі

Вінницька Нива-2 вийшла в лідери чемпіонату України

Новини Вінниці / Вінницька Нива-2 вийшла в лідери чемпіонату України
Поки основна вінницька футбольна команда намагається залишити «підвалини» турнірної таблиці молоде покоління «нивівців» продовжує перемагати. На зимовий відпочинок юні спортсмени пішли лідерами своєї групи у змаганнях U-19.    

Поки основна вінницька футбольна команда намагається залишити «підвалини» турнірної таблиці молоде покоління «нивівців» продовжує перемагати. На зимовий відпочинок юні спортсмени пішли лідерами своєї групи у змаганнях U-19.    

Як зазначає пресслужба «Ниви», на Вінниччині близько 5 тисяч юнаків займаються футболом. Але після завершення спортивних шкіл одразу розраховувати на професійну кар’єру молоді складно. Тому раніше найталановитіші юні гравці переважно залишали регіон і шукали щастя в інших областях, де в футбольних Академіях були створені умови для професійного зростання.  

Останнім часом керівництво професійного клубу другої ліги «Нива» поступово розбудовує футбольну вертикаль. Нещодавно були продовжені угоди про співпрацю із провідними школами регіону – ДЮСШ Блохіна-Бєланова і ДЮСШ «Прем’єр-Нива», а також розпочалося співробітництво зі спортшколою «Темп».

Справжнім «проривом» у клубі вважають створення «Ниви-2», яка виступає в чемпіонаті України серед юнаків до 19 років (U-19). В останньому турі вінницька команда на полі місцевого Палацу дітей та юнацтва приймала лідера групи – «Прикарпаття» (Івано-Франківськ) і перемогла із рахунком 2:1!

Це була перша поразка прикарпатців в чемпіонаті України U-19. Завдяки результату лідер змінився. Завдяки додатковим показникам (особиста зустріч) «Нива-2» піднялася на першу сходинку турнірної таблиці групи.  Продовження змагань – наступного року.

– Хлопці розуміють, що необхідно виконувати поставлену задачу – вийти із групи. Для цього потрібно посісти 1-е або 2-е місце. Ми бачимо, що колектив із кожним поєдинком додає. Це красномовно засвідчили переможні результати, а це – головне. А наявні помилки будемо вправляти, тренерський штаб їх бачить. Тому, думаємо, ми покращуватимемо гру по ходу сезону, аби досягти поставленої мети, – каже віце-президент ФК «Нива» із дитячо-юнацького футболу, куратор «Ниви-2» Юрій Корбут.

Він наголошує, що на поле в складі «Ниви» U-19 виходять вінницькі хлопці.

– Ця молодь вже «стукає» до складу основної «Ниви». Вона показує хороший футбол. Такого колективу раніше бракувало нашому місту. Тому не дивно, що вболівальники приходять, переживають. Вони підтримують команду. А молоді нивівці, в свою чергу, не розчаровують і досягають потрібного результату, – додав Ю. Корбут.

Президент ФК «Нива» Вадим Кудіяров також схвально оцінив виступи другої команди.

– Ніколи у новітній історії професійної команди Вінниці за неї не виступало стільки багато місцевих футболістів. Деякі із них на початку сезону не були повноцінно готові до виступу на рівні майстрів, адже у Вінниці раніше не було завершеної футбольної вертикалі. Втім, зараз наша талановита молодь набирається досвіду в «дублі», – каже В. Кудіяров. – «Нива-2» виступає у сильній західній групі, де ї протистоять школи відомих клубів – «Буковини», «Прикарпаття», «Поділля» тощо. Вдалі виступи нашої «молодіжки» свідчать про те, що перспективи у вінницького футболу є.    

Президент «Ниви» нагадав, що вже п’ять гравців «молодіжки» вже підписали контракти із професійним клубом. А нині ще стільки ж юних футболістів підтягуються до тренувального процесу із основною командою і мають перспективи на підвищення в класі.

Водночас «Нива» продовжує селекційну роботу.

– В першу чергу звертаємо увагу на випускників трьох футбольних шкіл Вінниці, з якими співпрацюємо. Найталановитіших включатимемо до складу «Ниви» U-19. Таким чином дублери створюватимуть конкуренцію гравцям основної команди. І завершуватимуть футбольну вертикаль у Вінниці. Ми обрали цей шлях і, сподіваємося, через кілька років «Нива» буде кузнею кадрів для професійного футболу, – продовжує президент клубу.

Він сподівається на подальшу підтримку з боку місцевої влади і бізнесу. Адже професійний футбол – доволі витратний вид спорту.

– У разі більш серйозної допомоги «Нива» могла б розвиватися більш стрімкими темпами. Важливим є й питання інфраструктури. У нас немає власної тренувальної бази, власного поля із трав’яним газоном, – додав очільник клубу.       

 

Становище команд першої ліги U-19 (група 1) після першого кола:
1. "Нива" (Вінниця) - 18 очок (7 матчів, різниця м'ячів - 17:10);
2. "Прикарпаття" (Ів.-Франківськ) - 18 (7, 15:6);
3. "Ніка" (Ів.-Франківськ) - 13 (7, 16:8);
4. "Буковина" (Чернівці) - 9 (7, 13:16);
5. "Поділля" (Хмельницький) - 8 (7, 13:13);
6. "Гірник" (Новояворівськ) - 7 (7, 6:11);
7. "Адреналін" (Луцьк) - 4 (7, 8:15);
8. "Динамо" (Львів) - 4 (7, 9:18).

Сподобалася стаття? Розкажи про неї