Na Парижі

Вінничанка пропонує спосіб протидії поширенню COVID-19 заробітчанами

Новини Вінниці / Вінничанка пропонує спосіб протидії поширенню COVID-19 заробітчанами
Вінничанка Олена Орленко 23 березня опублікувала петицію до міськради з конкретними порадами щодо протидії поширенню коронавірусу заробітчанами, які повертаються додому. Вона пропонує запровадити покрокові запобіжні заходи.

Вінничанка Олена Орленко 23 березня опублікувала петицію до міськради з конкретними порадами щодо протидії поширенню коронавірусу заробітчанами, які повертаються додому. Вона пропонує запровадити покрокові запобіжні заходи.

«Протягом останніх тижнів-днів на Батьківщину повертаються тисячі українців, серед них - десятки-сотні вінниччан. Більшість з них перебували у країнах, що є епіцентром коронавірусу. І, на жаль, великий відсоток цих людей відверто ігнорує дотримання правил карантину», - вказує жінка.

Тому вона закликає міську та обласну ради у найкоротші терміни ухвалити рішення щодо протидії поширенню небезпечних та особливо небезпечних інфекційних хвороб на територі міста Вінниці та Вінницької області.

«А саме:
1. Заробітчан, які повернулися на територію України протягом останніх 24 годин або повернуться найближчим часом, помістити на обов'язкову (за необхідності - примусову) ізоляцію у спеціально відведеному закладі (наприклад, санаторії, базі відділення лікарні)
2. Заробітчан, які повернулися на територію України протягом останніх 4 тижнів зобов'язати дотримуватися домашньої самоізоляції з забороною залишати межі свого помешкання», - зазначає авторка петиції.

За недотримання чи відмову від виконання правил самоізоляції в умовах карантину вона пропонує «ввести адміністративну та кримінальну відповідальність. Хоча це і привілеї держави.

«За перше правопорушення - штраф від 17 тисяч гривень до 25 тисяч гривень. За повторне правопорушення - від 34 тисяч гривень до 50 тисяч гривень або арешт від 3 місяців», - пише жінка у петиції.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї