Na Парижі

Вінничанам має сподобатися новий податок. Відтепер на доходи, що надходять на банківські карти

Новини Вінниці / Вінничанам має сподобатися новий податок. Відтепер на доходи, що надходять на банківські карти
З року в рік життя в Україні стає «дорожчим». Так, згідно прийнятого рішення Верховною Радою України, вінничани й усі громадяни України змушені будуть платити новий податок, яким будуть обкладатися кошти на банківських картах, а також подарунки у вигляді нерухомості.

З року в рік життя в Україні стає «дорожчим». Так, згідно прийнятого рішення Верховною Радою, вінничани й усі громадяни України змушені будуть платити новий податок, яким будуть обкладатися кошти на банківських картах, а також подарунки у вигляді нерухомості.

Згідно інформації розміщеної на «РБК-Україна», якщо громадянин України отримує гроші на банківську картку, подарунки у вигляді нерухомості, ТЗ від людей, які не є близькими родичами (батьки, чоловік, дружина, діти, у тому числі й усиновлені, рідні брати та сестри, бабусі, дідусі, онуки), то до 1 травня 2021 року всі ці доходи потрібно зазначити в податковій декларації та до 1 серпня сплатити податок:

- за грошові кошти – 18% податку + 1,5% військового збору;

- за нерухомість або автомобіль – 6,5%.

Податок будуть знімати, якщо дохід: трудовий, інвестиційний, від продажу нерухомості (будь-якої, в тому числі й тієї, яка була в користуванні), сімейний, державно-соціальний.

Як пишуть в Telegram-каналі “Адвокат права”, платити доведеться навіть у тому випадку, якщо ви продавали в інтернеті якісь свої речі, оскільки це вважається прибутком.

Якщо на банківську картку надходить лише зарплата, лікарняні, премії, кошти на відрядження, то податок за працівника оплачує роботодавець. У всіх інших випадках – кошти потрібно вказати в декларації.

Знімати податок з грошей, які були повернені у вигляді боргу, не можна і такі банківські операції вносити в декларацію не обов’язково. Однак у трансакції платежу потрібно вказати, що кошти для погашення боргу.

Пізніше виявилося, що інформація про те, що українців зобов'яжуть платити новий податок, - не відповідає дійсності. У коментарі Styler експерти зазначили, що у податкової навіть поки "немає дієвих способів масового контролю доходів фізичних осіб, отриманих на картки".

Сподобалася стаття? Розкажи про неї