Na Парижі

Війна за храм: поблизу Вінниці священики Московського патріархату і «група підтримки» побили сільського голову і дільничного (ВІДЕО)

Новини Вінниці / Війна за храм: поблизу Вінниці священики Московського патріархату і «група підтримки» побили сільського голову і дільничного (ВІДЕО)
В багатьох районах Вінницької області проходять збори селян, на яких вирішується питання приєднання місцевої громади до ПЦУ. У Писарівці Вінницького району 23 січня «десант» із священників УПЦ МП (РПЦУ) разом з «групою підтримки», до якої увійшли чоловіки спортивної статури, зірвали збори із застосуванням сили. Постраждали сільський голова Д. Науменко та дільничний. Втім, заяву до правоохоронних органів написав священики Московського патріархату.

Шановні громадяни!

просимо бути солідарними

та виконувати прості правила.

Все буде Україна!

В багатьох районах Вінницької області проходять збори селян, на яких вирішується питання приєднання місцевої громади до ПЦУ. У Писарівці Вінницького району 23 січня «десант» із священників УПЦ МП (РПЦУ) разом з «групою підтримки», до якої увійшли чоловіки спортивної статури, зірвали збори із застосуванням сили. Постраждали сільський голова Д. Науменко та дільничний. Втім, заяву до правоохоронних органів написав священик Московського патріархату.  

З початком січня майже на кожні сільські збори, де місцева громада, має вирішити для себе важливе «церковне» питання, приїжджає група зі священиками Московського патріархату та «спортсменів». Не стала винятком і Писарівка, що розташована поблизу Вінниці. Відомо, що на такий захід у МП людей збирали заздалегідь.

«На збори до сільського клубу прийшло понад 125 селян. Ми запросили місцевого батюшку з трьома людьми з його оточення. Отця Сергія ми давно знаємо. Хотіли почути і його думку щодо приєднання до ПЦУ чи неприєднання. Але до села з’їхалися невідомі нам люди у рясах і цивільному одязі. Приблизно 62 «гостя». Деякі розмовляли на жаргоні. Саме вони зірвали збори», - розповідає NaПарижі сільський голова Дмитро Науменко.

Він спочатку пояснив «гостям», що на зборах можуть бути присутні лише місцеві, а потім намагався зупинити натовп кремезних чоловіків. Як наслідок «гості» в рясах і цивільному застосували силу. Науменка двічі вдарили по обличчю. Коли на допомогу сільському голові прийшов місцевий дільничний інспектор, то і він отримав кілька ударів. Також з правоохоронця зірвали поліцейський значок.

«Нам президент обіцяв вільне виявлення бажання, але московські «бабуїни» вчинили бійку, а потім таки захопили приміщення клубу, поки ми не відмовилися від проведення зборів. Наші селяни хотіли тільки поспілкуватися… Заяву в поліцію я не писав. Слухайте, мені 35 років. Я не хочу жалітися», - пояснив Д. Науменко.

Але «гості» вчинили хитріше. Як зазначили NaПарижі у відділі комунікацій ГУНП у Вінницькій області, один зі священиків викликав поліцію, надав роз’яснення щодо того, що його не пустили до храму(!) та шарпали. Тому складено протокол за фактом дрібного хуліганства. Також у поліції наголошують, що тілесні пошкодження їх співробітник не отримав, а значок впав сам. 

До храму, а не клубу! У церкві не було людей. Збори проводилися у клубі… Дмитру Науменку про протокол нічого не відомо.

«Можна писати, що я – сільський голова сказав, що не боюся московської нечисті! Заяв подавати не буду. Поліції під час колотнечі у клубі не бачив, окрім дільничного. Збори проведемо з наступного тижня», - додав сільський голова.

 

Новини Вінниці / Війна за храм: поблизу Вінниці священики Московського патріархату і «група підтримки» побили сільського голову і дільничного (ВІДЕО)Новини Вінниці / Війна за храм: поблизу Вінниці священики Московського патріархату і «група підтримки» побили сільського голову і дільничного (ВІДЕО)Новини Вінниці / Війна за храм: поблизу Вінниці священики Московського патріархату і «група підтримки» побили сільського голову і дільничного (ВІДЕО)
Сподобалася стаття? Розкажи про неї