Вчені виявили ефект "матового скла" у безсимптомних хворих на COVID-19

Новини Вінниці / Вчені виявили ефект "матового скла" у безсимптомних хворих на COVID-19

Ураження легень, яке отримало негласну назву ефект "матового скла" було виявлено у людей, які безсимптомно перехворіли коронавірусом. Також даний термін застосовують для характеристики  процесів, за яких знижується щільність легеневої тканини, що з'являються через будь-яку вірусну інфекцію або алергію, є тимчасовим явищем і проходить після лікування.

Ураження легень, яке отримало негласну назву ефект "матового скла", було виявлено у людей, які безсимптомно перехворіли коронавірусом. Також даний термін застосовують для характеристики процесів, за яких знижується щільність легеневої тканини, що з'являються через будь-яку вірусну інфекцію або алергію, є тимчасовим явищем і проходить після лікування.

На сайті Радіологічного товариства Північної Америки, опублікували дані дослідження вчених із Японії. В них зазначається, що у 76 із 104 осіб, які заразилися COVID-19 на круїзному лайнері Diamond Princess, ця хвороба протікала безсимптомно. Й у 41 із таких пацієнтів за допомогою комп'ютерної томографії в легенях були знайдені зміни, що отримали назву "матового скла".

Як стверджує лікар-пульмонолог Олександр Пальман:

"Це суто рентгенологічний термін, і як будь-яке інструментальне обстеження, це не діагноз, а, умовно кажучи, картинка. На знімку віддалено це нагадує легені в тумані. Затуманена ділянка легень – неспецифічна запальна ознака, яка порівнюється з відповідною клінічною картиною".

Остання, зазначив він, може спостерігатися за бактеріальної та вірусної ситуації, а також під час аутоімунної агресії чи алергічної реакції.

Крім цього, ефект "матового скла" добре помітний на комп'ютерної томографії (КТ). Однак він спостерігається у хворих на грип і навіть тих, хто не хворіє.

"Я не впевнений, що зміни у цих пацієнтів із коронавірусом, які були на круїзному лайнері, на 100% пов'язані саме з цією інфекцією. У цьому випадку просто можна говорити про ймовірність", – підкреслив Пальман.

Пульманолог пояснює, що навіть великі ділянки "матового скла" не привід впадати в паніку. Він підкреслив, що це тимчасове явище і проходить після лікування.