Na Парижі

В Україні протягом 2020 року пенсіонерам двічі проіндексують пенсії. Коли саме та про які суми йде мова?

Новини Вінниці / В Україні протягом 2020 року пенсіонерам двічі проіндексують пенсії. Коли саме та про які суми йде мова?
Нещодавно NаПарижі писали, що  з 1 травня пенсії вінничанам й усім українцям будуть проіндексовані за коефіцієнтом індексації, встановленого на рівні 1,1. На даному рішенні Кабмін вирішив не зупинятись, тому окрім травневого перерахунку пенсії, також проведуть дві індексації виплат для того, щоб компенсувати зростання цін.

Нещодавно NаПарижі писав, що з 1 травня пенсії вінничанам й усім українцям будуть проіндексовані за коефіцієнтом індексації, встановленого на рівні 1,1. На даному рішенні Кабмін вирішив не зупинятись, тому окрім "травневого" перерахунку пенсії, також проведуть дві індексації виплат для того, щоб компенсувати зростання цін. Принаймні, так обіцяють. 

Як розповіли у Пенсійному фонді, стосуватиметься підвищення тих, хто зараз отримує мінімальну пенсію, й складе 131 грн. Однак його розіб'ють на два етапи. Перший відбудеться з 1 липня 2020-го, тоді мінімальну виплату збільшать із 1638 до 1712 грн. Як підрахували в Мінсоцполітики, підвищення у першому етапі складе від 11 до 210 грн на місяць. Чому 210, якщо виплата збільшиться всього на 74 грн? Суть у надбавках. так пояснюють у ПФУ. Збільшать, наприклад, пенсії за особливі заслуги – на 74 грн, окремо збільшиться доплата за великий стаж.

Так, за кожен рік понад норму (для жінок від 30 років, а для чоловіків від 35 років) українці мають право на надбавку в розмірі 1%. Наприклад, якщо жінка відпрацювала 40 років замість необхідних 30, то вона зараз може розраховувати на надбавку в розмірі 163,8 грн, а після перерахунку надбавка складе вже 171,2 грн. Всього підвищення можуть відчути на собі 6,8 млн осіб.

Другий етап підвищення очікується з 1 грудня. Мінімальну пенсію збільшать з 1712 до 1769 грн. Надбавка складе від 8 до 171 грн на місяць і також стосуватиметься 6,8 млн осіб.

Наразі Кабінет міністрів України розробляє механізм впровадження обов'язкової страхової пенсійної системи, яка працюватиме поруч із чинною солідарною. В результаті українці зможуть отримувати по дві пенсії.

Важливо зазначити, що водночас збільшиться і максимальна пенсія. Якщо зараз вона становить 16,3 тис. грн, то з 1 грудня українці отримуватимуть до 17,1 тис. На другому етапі очікується підвищення з 17,1 до 17,6 тис. грн. Щоправда, такі виплати переважно стосуються тих, хто виходив на заслужений відпочинок за спеціальними правилами - держслужбовці, деякі військові, народні депутати тощо.

Закон обмежує максимальну виплату для всіх, крім суддів (ті в судовому порядку відстояли своє право на "високі" пенсії). Отримувати можна не більше ніж 10 мінімальних пенсій, і разом зі зростанням мінімальної виплати зростає і максимальна.

Також, в Україні з 14 квітня поточного року розпочалася виплата "додаткової" тисячі гривень, яку проведуть при внесенні змін до держбюджету.

Як відомо, всім пенсіонерам, вік яких 80 і більше років, вже почали виплачувати додатково по 500 гривень до пенсії, як компенсацію під час карантину.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї