Na Парижі

В Калинівці на Вінниччині розповіли, чому виник спалах COVID-19 серед медиків

Новини Вінниці / В Калинівці на Вінниччині розповіли, чому виник спалах COVID-19 серед медиків
За офіційною інформацією 26 медиків Калинівської ЦРЛ інфіковані коронавірусом. Через це райцентр став відомим далеко за межі області. З інсайдерських джерел надходять відомості, що при підозрах на COVID-19 інших калинівських медиків «відправляють» на обстеження до Вінниці і Козятина, щоб остаточно не спаплюжити репутацію місцевої лікарні. З часом проведуть фахове розслідування «калинівського» феномену, а поки про його причини пишуть у місцевих пабліках.

Шановні громадяни!

просимо бути солідарними

та виконувати прості правила.

Все буде Україна!

За офіційною інформацією 26 медиків Калинівської ЦРЛ інфіковані коронавірусом. Через це райцентр став відомим далеко за межі області. З інсайдерських джерел надходять відомості, що при підозрах на COVID-19 інших калинівських медиків «відправляють» на обстеження до Вінниці і Козятина, щоб остаточно не спаплюжити репутацію місцевої лікарні. З часом проведуть фахове розслідування «калинівського» феномену, а поки про його причини пишуть у місцевих пабліках.  

Так, на захист хворих став адміністратор сторінки Національний корпус Калинівка у Facebook. Автора допису обурює те, що медиків зробили «мало не зрадниками, які «самі винні», хоча «риба гниє з голови».

«Все почалося з тоді, коли ЦРЛ перепрофілювали під заклад для надання допомоги пацієнтам першої хвилі важких випадків covid-19. Корпус №1 повністю відвели під хворих на коронавірус. Тим часом корпус №2 прийняв всі інші відділення. Зокрема, на другому поверсі було кілька відділень: реанімація, хірургія, травматологія, гінекологія. Ви тільки уявіть кількість медиків на одному коридорі! Усі, в тісному контакті!», - вказує автор.

Чомусь ситуація нагадує радянські часи, коли потрібно було якнайшвидше «відрапортувати нагору» і для цього у метушні втрачали здоровий глузд…  

«Усі ми бачили гарні фото на фоні лікарні з рятівними коробками, в яких, за їх словами, є все, для захисту лікарів. Але ніхто з представників влади, зокрема пан Скальський, і порогу корпусу не переступили, щоб на власні очі побачити і перевірити рівень захисту медиків на робочих місцях. Фотосесія на фоні корпусу  - і справа зроблена. Але з достовірних анонімних джерел, нам стало відомо, що отримати те захисне обладнання було не так просто.

Спершу, треба піти «на поклон» до головної медсестри лікарні, і аж тоді, як вона дасть добро, отримати. Але, очевидно, в настрої вона була рідко, бо ж медсестри отримували по 3!!! захисні одноразові маски НА ТИЖДЕНЬ роботи. Вони були змушені носити 1 маску цілий день! Молодший медперсонал виносив користовані захисні костюми з корпусу №1 голими руками. То про яку готовність можна говорити? Однозначно, належного захисту не було і не могло бути, бо керівництву по простому начхати на своїх підлеглих і нас, простих людей», - наводяться факти з «життя» лікарні.

Автор впевнений, що «цей ланцюжок неминуче призвів до інфікування тих, хто мав лікувати жителів району» і додає, що «26 хворих медиків, це попри те, що тестували вибірково, і дехто з медиків по цей день не може перевіритись, бо обласний лабораторний центр перевантажений».

«Тих, хто має підтверджений діагноз змушують йти у відпустки за власний рахунок. І замість обіцяної компенсації в розмірі 300%, з і так мізерної заробітної плати знімають 50% за так звану халатність і недисциплінованість. Виникає питання: на які кошти має прожити самоізольований медик ці 14 днів? За що лікуватиметься? Де всі ті, хто з усіх кутків кричали: «Ми готові»? Як бачимо, це нікого не хвилює», - зазначає «нацкорпусівець».

Він вважає, що чиновникам обласного рівня «бракує сміливості і гідності визнати свою провину у тому, що сталося». Тому звинувачення лунали у бік «тих, кому зараз найважче».

Нагадаємо, що на брифінгу голова ОДА Владислав Скальський розповів, що станом на ранок 13 квітня підтверджено у 79 медичних працівників. За його словами, було інфіковано 36 лікарів, медичних сестер - 27, лаборантів - два, молодших медичних сестер - 13 та один дезінфектор.    

«Внаслідок занесення збудника в медичні заклади самими працівниками, тобто не від пацієнтів, а від колег, інфікувалось 48 працівників. П'ятеро медиків інфікувались у своїх сім'ях. При наданні медичної допомоги хворим на коронавірус - інфікувалось 17 медпрацівників: в інфекційному відділенні МКЛ №1 - троє, в обласній дитячій клінічній інфекційній лікарні - троє, в інфекційних відділеннях Гайсинської та Крижопільської ЦРЛ - по одному, в Тростянецькій ЦРЛ - два випадки, швидка медична допомога міста Вінниці - один випадок, Центр первинної медико-санітарної допомоги №4 у Вінниці - три випадки, ЦПМСД №5 - один випадок і Гайсинський лабораторний центр - один випадок», - говорить В.Скальський.

Поки що, за його словами, не вдалося знайти та лабораторно підтвердити джерело інфікування ще дев'яти медичних працівників.

«Тут питання більше в особистій дисципліні кожного медпрацівника та контролю за дотриманням цієї дисципліни керівниками закладів. Причому, не тільки безпосередньо на медичному робочому місці, а й під час спілкування з колегами та в побуті. Саме з цією метою департамент охорони здоров’я зараз оновлює свій Наказ щодо дотримання протиепідемічних заходів та алгоритмів роботи з пацієнтами, які в умовах сьогодення майже усі "по замовчуванню" можуть бути потенційно інфікованими», - зазначив голова ОДА.

Саме оцінка очільника області ситуації призвела до обурення деяких активістів та медиків.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї