Na Парижі

У вольєрах на Вінниччині розводять кабанів через зменшення їх чисельності

Новини Вінниці / У вольєрах на Вінниччині розводять кабанів через зменшення їх чисельності
Через неконтрольований відстріл та африканську чуму свиней на Вінниччині періодично різко зменшується поголів’я кабанів. Аби підтримати чисельність виду, його розводять у вольєрах місцевих лісництв.

Через неконтрольований відстріл та африканську чуму свиней на Вінниччині періодично різко зменшується поголів’я кабанів. Аби підтримати чисельність виду, його розводять у вольєрах місцевих лісництв.

Як зазначають у Вінницькому ОУЛМГ, у Гайсинському лісгоспі нещодавно відвели окремий вольєр для розведення цих тварин. Завезли у «кабанячий вольєр» маточне поголів’я – самця кабана та 7 самок, які навесні привели потомство. Тож наразі у вольєрі налічується 20 «смугастиків»–поросят. Це їх природне маскування, поступово воно змінюється на руде, а потім - на темне.

В управлінні пояснюють, що хоча у наших лісах кабан практично не має природних ворогів, а кормової бази вдосталь, але чисельність кабана в різні роки зростає або зменшується – через різноманітні хвороби, в тому числі і епідемію африканської чуми свиней (АЧС). Вносить корективи у життя біосистеми і антропогенна діяльність – браконьєрство, обробка хімічними речовинами сільгоспугідь, побудова автошляхів, населених пунктів. Тому у мисливському господарстві Вінниччини постійно ведеться робота над відновленням поголів’я та збільшенням чисельності кабана, у тому числі збільшують кількість кабана і за рахунок завезення та розведення у вольєрах.

«Мисливське господарство – невід’ємна ланка лісового господарства, і тому лісівники шукають альтернативні шляхи розвитку цієї галузі. Саме завдяки системі вольєрів для напіввільного утримання мисливських тварин гайсинські лісівники збільшують чисельність та видове різноманіття мисливської фауни», - наголошує директор ДП «Гайсинський лісгосп» Микола Лащенко.

Вольєри для напіввільного утримання диких тварин - це обгороджені ділянки природних угідь для перебування тварин у штучно створених умовах. Там звірі живляться переважно природними кормами. Однак, у зв’язку з обмеженою територією у вольєрному господарстві упродовж усього року здійснюється підгодівля тварин. Регулярно поповнюють годівниці кукурудзою, зерновими відходами, сіллю для солонців.

За результатами обліку диких тварин на початок 2021 року в мисливських угіддях ДП «Гайсинський лісгосп» нараховувалося 38 кабанів (у тому числі 15 голів – у вольєрі для напіввільного утримання диких тварин), на сьогодні, звісно, чисельність збільшилась за рахунок молодняка.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї