Na Парижі

У вінницькому онкоцентрі офіційно назвали кількість хворих на коронавірус медиків та пацієнтів

Новини Вінниці / У вінницькому онкоцентрі офіційно назвали кількість хворих на коронавірус медиків та пацієнтів
У зв'язку із резонансом та низкою непідтверджених чуток, що ширяться соцмережами, у Подільському регіональному центрі онкології вирішили надати офіційну інформацію про кількість виявлених в онкодиспансері хворих з коронавірусом. Відповідне звернення від колективу онкоцентру сьогодні озвучив голова Вінницької ОДА Владислав Скальський.

У зв'язку із резонансом та низкою непідтверджених чуток, що ширяться соцмережами, у Подільському регіональному центрі онкології вирішили надати офіційну інформацію про кількість виявлених в онкодиспансері хворих з коронавірусом. Відповідне звернення від колективу онкоцентру сьогодні озвучив голова Вінницької ОДА Владислав Скальський.    

Станом на 2 квітня в лікувальному закладі обласним лабораторним центром було обстежено 109 контактних осіб, в тому числі 84 співробітники та 13 пацієнтів з можливої первинної зони контакту (методом ПЛР).

"Результати обстеження співробітників закладу підтвердили позитивний тест на коронавірус у  7 осіб із них:  з відділення урології – 3 лікарі, 2 медсестри і 1 санітарка; з торакального відділення – 1 лікар; також позитивний тест в одного пацієнта урологічного відділення. Особи, яким підтверджено COVID-19 перебувають під наглядом сімейних лікарів на амбулаторному спостереженні та віднесені до легкого ступеня захворювання", — зазначив Владислав Скальський.

Нині для локалізації епідемічного процесу хірургічний корпус онкоцентру закрито на карантин, госпіталізація хворих не проводиться з 28 березня.

Медперсонал 6 відділень хірургічного корпусу: урологія, гінекологія, відділення «голова-шия», хірургія, мамологія, торакальне відділення (в тому числі операційний блок) знаходяться на самоізоляції, всі рекомендації лікарів- інфекціоністів та епідеміологів дотримуються і виконуються.

На цей час проведено заключну дезінфекцію бригадою обласного лабораторного центру хірургічного корпусу та поліклінічного відділення. Заклад забезпечений дезрозчинами, рукавичками, дезінфікуючими ковриками. Після проведення всіх епідеміологічних та карантинних заходів роботу відділень буде відновлено для надання медичної онкологічної допомоги пацієнтам.

Наразі в Подільському регіональному центрі онкології обмежено функціонують поліклінічне, хіміотерапевтичне, радіологічне, рентгенологічне, ендоскопічне відділення, а також відділення УЗД діагностики, цитологічна лабораторія та відділення радіонуклідної діагностики.

"Адміністрація закладу робить все можливе для запобігання подальшому поширенню захворювання та інфікування пацієнтів та медперсоналу.

Керівництво закладу повідомляє, що у зв’язку з карантином, обумовленим коронавірусом, встановлений початок простою урологічного відділення із самоізоляцією з 28.03.2020р. Згідно чинного законодавства (ст. 113 КЗпП України ч. 1 ст. 13) працівникам буде виплачена заробітна  плата.

Медичним працівникам відділень хірургічного корпусу, які в даний час не працюють (у зв’язку з карантином у хірургічному корпусі), за бажанням, надана щорічна відпустка, решта отримують 2/3 тарифного окладу, згідно з чинним законодавством. Примусово у відпустку без збереження заробітної плати нікого не відправлено", - наголосив В.Скальський.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї