Na Парижі

У вінницькому музеї Повітряних Сил розширили експозицію

Новини Вінниці / У вінницькому музеї Повітряних Сил розширили експозицію
Після тимчасової перерви, яка була спровокована карантинними обмеженнями, відновив роботу музей Повітряних Сил ЗСУ, що у Вінниці. Окрім вже звичної експозиції просто неба, гості зможуть відвідати новостворену виставкову залу.

Після тимчасової перерви, яка була спровокована карантинними обмеженнями, відновив роботу музей Повітряних Сил ЗСУ, що у Вінниці. Окрім вже звичної експозиції просто неба, гості зможуть відвідати новостворену виставкову залу.

«Тут наші відвідувачі зможуть познайомитися з історією розвитку вітчизняної авіації як у контексті становлення всесвітньої авіації, так і на локальному рівні, – розповів кореспонденту АрміяInform завідувач музею генерал-майор у відставці Володимир Алєксєєв. – Окремі стенди присвячені зародженню повітроплавання, першим польотам в Україні, авіації та засобам ППО на теренах України в період Визвольних змагань 1918-1921 років та між Світовими війнами тощо».

Також у новій експозиції представлена інформація про льотчиків-українців, які боролися проти нацистських загарбників під час Другої світової війни як у складі Червоної армії, так і в арміях країн Антигітлерівської коаліції. Окремо розповідається про участь українців у локальних конфліктах: починаючи від Халхин-Голу і закінчуючи Афганістаном.

«Є в нас і оригінальна мапа авіаційного угруповання, яке дісталося незалежній Україні після розпаду Радянського Союзу, – додає Володимир Алєксєєв. – Представлені також всі Командувачі Військово-Повітряних Сил та Військ Протиповітряної оборони. Окремий стенд присвячений героям мирного повітряного простору: Герою України, рекордсмену Книги Гіннеса Олександру Галуненку, Герою України, космонавту Леоніду Каденюку та іншим».

Нагадаємо, що музей Повітряних Сил ЗСУ є унікальним. Тут зібрано понад 40 експонатів військової авіаційної, зенітної, ракетної, радіолокаційної та ракетної стратегічної техніки, якої немає в інших музеях України. Географія експонатів охоплює всі куточки України. Техніка прибула з Білої Церкви, Лиманського, Одеси, Луцька, Бельбека, Львова, Конотопа, Василькова, Арциза, Феодосії та інших міст. Уся техніка – це не виготовлені макети, а реальні бойові машини, в яких збережено обладнання кабін. Кількість музейних предметів основного фонду становить понад 1200 одиниць. Музей займає площу трохи більше ніж 15 тисяч кв. метрів, на якій розгорнуто 3 основні експозиції. Це Експозиція авіаційної техніки, зенітної ракетної техніки та радіотехнічної техніки.

Окрім того, на території музею встановлено меморіальний знак «Вони не повернулися з польоту» на знак вшанування пам’яті авіаторів, які загинули, виконуючи службовий обов’язок. А нещодавно розпочала працювати Зала бойової слави, присвячена участі військовослужбовців Повітряних Сил в Антитерористичній операції та операції Об’єднаних сил.

Тож, керівництво Музею Повітряних Сил радо запрошує вінничан та гостей міста відвідати екскурсії за попередніми заявками. Усі питання узгоджуються з працівниками Музею за телефоном +(0432) 59-61-90 або через електронну адресу [email protected] Нагадаємо, що відвідування дозволяється групам не більше ніж 10 осіб у будні. Ціна квитка для дітей становить 20 грн, для дорослих – 40 грн, екскурсійне обслуговування – 80 грн.

Заявку потрібно подавати за три дні до запланованої дати екскурсії. Окрім того, за попередньою інформацією, проведення Дня відкритих дверей на День перемоги не планується через карантинні вимоги.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї