Na Парижі

У Вінницькій міськраді відповіли на петицію щодо розірвання договору оренди ділянки біля підніжжя Замкової гори

Новини Вінниці / У Вінницькій міськраді відповіли на петицію щодо розірвання договору оренди ділянки біля підніжжя Замкової гори
Після того, як ПП «Укрпромтех» пошкодив частину Замкової гори у Вінниці, нібито розчищаючи її від сміття, до міськраді подали петицію щодо дострокового розірвання договору з орендарем земельної ділянки у підніжжя пагорбу. І 15 вересня у мерії відповіли, що одностороннє розірвання неможливе, адже для цього відсутні законні підстави.

Шановні громадяни!

просимо бути солідарними

та виконувати прості правила.

Все буде Україна!

Після того, як ПП «Укрпромтех» пошкодив частину Замкової гори у Вінниці, нібито розчищаючи її від сміття, до міськради подали петицію щодо дострокового розірвання договору з орендарем земельної ділянки біля підніжжя пагорбу. І 15 вересня у мерії відповіли, що одностороннє розірвання неможливе, адже для цього відсутні законні підстави.

«Відповідно до пункту 37. договору оренди земельної ділянки від 29.07.2004р. зареєстрованого за №040700300017 від 26.01.2007 укладеного з ПП «Укрпромтех» передбачено, що дія договору припиняється у разі: закінчення строку, на який його було укладено; придбанням орендарем земельної ділянки у власність; викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом; ліквідації юридичної особи – орендаря. Договір припиняється також в інших випадках передбачених законом.

Пунктом 38. вищезазначеного договору зазначено, що дія договору припиняється шляхом його розірвання за взаємною згодою сторін; рішенням суду на вимогу однієї із сторін у наслідок невиконання другою стороною обов’язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яка істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених законом.

Згідно із пунктом 39. цього договору передбачено, що розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку допускається в разі невиконання робіт по благоустрою та систематичне невиконання санітарної очистки даної земельної ділянки.

Відповідно до Закону України «Про оренду землі» оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності. Відносини, пов’язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.

Відповідно до статті 32-1. Договір оренди земельної ділянки державної чи комунальної власності може бути розірваний у разі прийняття рішення про використання земельної ділянки для розміщення об’єктів, визначених частиною першою статті 7 Закону України "Про відчуження земельних ділянок, інших об’єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності". Дана стаття містить вичерпний перелік суспільної потреби. Розміщення історико-культурного комплексу в даному переліку не зазначено.

Враховуючи вищезазначене, викладені в петиції питання не можуть бути підставою для дострокового розірвання договору оренди земельної ділянки від 29.07.2004р. зареєстрованого за №040700300017 від 26.01.2007 р., укладеного з ПП «Укрпромтех», - зазначається у відповіді.

Нагадаємо, що після «скандалу» орендар став ініціатором археологічних досліджень пошкодженої частини та фінансує пошуки фахівців.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї