У «Вінницяміськтеплоенерго» вперше провели тестове обстеження тепломереж за допомогою дрону

Новини Вінниці / У «Вінницяміськтеплоенерго» вперше провели тестове обстеження тепломереж за допомогою дрону

В грудні 2021-го для КП «Вінницяміськтеплоенерго» вперше було проведено аеромоніторингове тестове обстеження тепломагістралей за допомогою дрону, оснащеного тепловізором та відеокамерою. Головне завдання аеромоніторингу — визначення можливих тепловтрат на тепломережах.

Як зазначають на підприємстві, дрони, як інструмент досліджень стану підземних і надземних тепломереж, вже довели свою ефективність і широко використовуються у європейських містах. Наприклад, данська компанія Hofor застосовує безпілотні системи для виявлення місць пошкоджень з 2017 року. У Великій Британії для пошуку втрат теплової енергії та пошкоджень теплових мереж вони почали використовуватися з 2020 року.

Зауважимо, що проведення гідравлічних випробувань у міжопалювальний період є основним методом виявлення зношених мереж. Обстеження мереж за допомогою безпілотних систем (дронів) використовується як допоміжний, проте сучасний та оперативний метод дослідження.

Для дослідження у Вінниці фахівці вибрали 3 види тепломереж різного типу - це надземна тепломережа, підземна попередньо ізольована теплова мережа та підземна теплова мережа в тепловому каналі.

Дослідження проводились на ділянці надземної тепломережі по вул. Волошковій, яка була прокладена на початку 80-х років, на підземній ділянці попередньо ізольованої теплової мережі (безканальне прокладання) по вул. Гладкова, на якій відбулась заміна сталевих труб на попередньо ізольовані у 2007 році та на ділянці підземної теплової мережі в тепловому каналі в районі вул. Лебединського, де експлуатуються сталеві труби з 1986 року.

Спеціалісти підприємства зазначають, що у підсумку під час тестувань аеромоніторинг довів свою ефективність. В опалювальний період технологія довела, що прискорить пошук наявних і потенційних місць пошкоджень мереж, а це, в свою чергу, дозволить мінімізувати незручності для споживачів.

Особливо ефективним має стати використання відповідних польових досліджень з використанням безпілотних систем в місцях з обмеженим доступом, важкодоступних ділянках, а також у випадках, коли теплотраси розташовані високо над поверхнею землі - для виявлення дефектів у верхній частині трас.

Варто нагадати, що перевірка стану якості теплової ізоляції тепломереж сприяє виявленню втрат теплової енергії. Дослідження дозволяє провести аналіз та, як наслідок, вжити відповідних заходів для зменшення втрат та оптимізувати процес транспортування теплової енергії від джерела до споживача.