Na Парижі

У Вінниці «зібрали» пропозиції по новим назвам вулиць

Новини Вінниці / У Вінниці «зібрали» пропозиції по новим назвам вулиць
Сьогодні 25 серпня завершився термін громадського обговорення щодо перейменування вулиць Вінниці. Воно проходило у форматі відкритого діалогу та засвідчило великий запит мешканців міста на деколонізацію топоніміки як дієвого інструменту назавжди позбутися нав’язливого імперсько-російського спадку. З метою належного опрацювання усіх пропозицій необхідний додатковий час, відтак початок інтернет-голосування перенесено на наступний тиждень. Нова дата – 30 серпня.

Про це повідомили у департаменті правової політики і якості Вінницької міської ради.

«В останні дні й навіть години громадського обговорення надійшла величезна кількість письмових пропозицій від жителів міста. Їх усіх потрібно ретельно вивчити, аби жодна не залишилась поза увагою. Об’єктивно на це потрібний час, тож голосування довелось перенести. Воно розпочнеться не 26 серпня, як було заявлено раніше, а 30 серпня. Гадаю, вінничани із розумінням поставляться до такого рішення, адже мова йде про назви рідних вулиць», - пояснив заступник директора департаменту Владислав Телень.

Нагадаємо, понад два місяці тому Вінницька міська рада ухвалила рішення про великий пакет перейменування вулиць. На його основі Рада з питань історії, культурної спадщини та топоніміки, яка є дорадчо-консультативним органом при міському голові, напрацювала попередній проєкт пропозицій із обґрунтуваннями нових назв. До нього увійшли 78 топонімів міста, а це 183 об’єкти (вулиці, провулки, бульвари, тупики, площі).

Головне завдання деколонізаційного процесу – відмовитись від російських та радянських назв у топонімах міста і натомість увічнити у них події, явища та постаті справді знакові для нашої історії та сьогодення.

У громадському обговоренні взяли участь тисячі вінничан. По частині об’єктів вони погодились із назвами, які рекомендували експерти. А дискусійні - увійдуть до окремого пакету, що буде представлено на інтернет-голосування.

Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї