Na Парижі

У Вінниці визначились з механізмом регулювання чисельності вуличних котів і собак

Новини Вінниці / У Вінниці визначились з механізмом регулювання чисельності вуличних котів і собак
На серпневій сесії Вінницької міськради депутати ухвалили нову Програму регулювання чисельності тварин гуманними методами. Документ розрахований на 2022-2024 роки. Суть його у розробці механізму регулювання чисельності тварин гуманними методами.

Шановні громадяни!

просимо бути солідарними

та виконувати прості правила.

Все буде Україна!

На серпневій сесії Вінницької міськради депутати ухвалили нову Програму регулювання чисельності тварин гуманними методами. Документ розрахований на 2022-2024 роки. Суть його у розробці механізму регулювання чисельності тварин гуманними методами.

За інформацією міжнародного благодійного фонду «Four Paws Ukraine» Україна входить в десятку країн світу за кількістю безпритульних тварин. Основними причинами їх появи на вулицях Вінницької територіальної громади є розмноження тих собак та котів, які вже є безпритульними (74 %). І лише невелика їх частина була покинута або загублена господарями.

На жаль, в Україні не ведеться загальнонаціональний офіційний облік безпритульних тварин. Однак, завдяки співпраці виконавчого комітету Вінницької міської ради з організацією ТОВ «Чотири Лапи Україна», вдалось здійснити такі підрахунки. У 2016 році у місті було 1865 безпритульних тварин, з них 15% - стерилізовані, а у 2020 році нарахували 1330 вуличних собак та котів, з яких стерилізовані 32%.

У муніципальному притулку для тварин в період з кінця 2018 року (коли заклад отримав відповідну ліцензію) і до 1 червня 2021 року перебували 1360 собак, з яких було стерилізовано 1298. І  з-поміж них 264 – знайшли собі господарів та були влаштовані у домівки вінничан. Крім того, за цей проміжок часу у місті стерилізовано 1157 вуличних котів. А у 2019 році при підтримці влади було реалізовано проєкт «Безкоштовна стерилізація безпритульних тварин (кішок) на території міста Вінниця» та проведено операції 500 кішкам.

За інформацією відділу оперативного реагування «Цілодобова варта», кількість звернень мешканців щодо необхідності відлову вуличних тварин поступово зменшується. Так, у 2018 році надійшло 594 звернення, у 2019 році – 406, а у 2020 році – 361.

Проте, незважаючи на проведені заходи, питання з безпритульними тваринами у територіальній громаді залишається актуальним. Тим більше, що межі ВМТГ розширились, і на приєднаних територіях є чимало випадків самовигулу, – коли домашні тварини гуляють без нагляду господарів, а це призводить до неконтрольованого розмноження собак та котів.

Щоб і у подальшому зменшувалась кількість безпритульних тварин та задля створення безпечного середовища для громадян та комфортного співіснування містян і тварин, у Вінниці ухвалили муніципальну Програму регулювання чисельності тварин гуманними методами на 2022-2024 роки. Цей напрямок роботи врахований у Концепції Інтегрованого розвитку міста Вінниці до 2030 року.

«Програма в своїй основній частині базується на ідеї стерилізації й супроводу тварин. Стерилізовані безпритульні тварини, які повертаються до попереднього місця перебування, обов'язково повинні легко візуально ідентифікуватися (кліпса на вусі). Також програма направлена на вирішення проблем з утримання домашніх та інших тварин, що включає в себе контроль за їхньою кількістю через облік та всебічний моніторинг. Йдеться у документі й про пошук господарів тваринам, які утримуються у притулках», – каже директор департаменту комунального господарства та благоустрою міської ради Юрій Семенюк.

Новою Програмою передбачено моніторинг та визначення кількості безпритульних тварин, розробка та прийняття Правил утримання тварин, створення системи контролю за їх розведенням. А також – підтримка належного функціонування муніципального притулку для тварин, проведення інформаційно-просвітницьких заходів для вінничан стосовно гуманного поводження з тваринами та влаштування їх у домівки.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї