Na Парижі

У Вінниці вперше за багато років не буде масових гулянь на Водохреще (ВІДЕО)

Новини Вінниці / У Вінниці вперше за багато років не буде масових гулянь на Водохреще (ВІДЕО)
Чи не вперше за багато років у Вінниці на Водохреще міська влада не буде організовувати масових святкувань біля ополонок. Корективи внесла пандемія коронавірусу.

Чи не вперше за багато років у Вінниці на Водохреще міська влада не буде організовувати масових святкувань біля ополонок. Корективи внесла пандемія коронавірусу. Як повідомляє телеканал ВІТА, освячувати водойми у Вінниці також цього року не будуть. Але набрати свяченої води вінничани зможуть у храмах, зокрема, біля Спасо-Преображенського кафедрального собору.

Втім, це не означає, що в індивідуальному порядку вінничани не будуть пірнати в крижану купіль...  

"Що стосується тих масових гулянь, які ми організовували кожного року  купання, моржування, прийняття в моржі, отримання сертифікатів, подарунків, розваги, конкурси - цього року їх не буде", - розповів директор департаменту культури міської ради Максим Філанчук.

Священики кажуть, що пірнання в ополонку - це скоріше нова традиція ніж християнська догма. Однак, хто має бажання,  може це зробити. Вважається, що в цей день вода в водоймах стає цілющою і може зберігатися десятиліттями і при цьому не псується. Але "змити" з себе гріхи в ополонці на Водохреща - не вийде.

"Потрібно  розуміти, що занурення має бути з молитвою і вірою, і  не просто як для оздоровлення. Ми просимо, щоб Господь освятив нас. Гріхи прощаються в таїнстві покаяння, коли ми сповідаємося перед священиком. Коли, каючись перед Богом, просимо, щоб Господь простив наші провини. Тож в жодному разі вони не простяться, коли ми просто пірнули в ополонку з водою", - говорить священник Віталій Голоскевич.

Натомість у Спасо-Преображенському соборі відбудеться святкове богослужіння. Служба проходитиме з дотриманням дистанції та маскового режиму.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї