Na Парижі

У Вінниці вперше покажуть оперу-реквієм «IYOV»

Новини Вінниці / У Вінниці вперше покажуть оперу-реквієм «IYOV»
У рамках фестивалю Air GogolFest 2019 у Вінниці 18 жовтня вперше презентують оперу-реквієм «IYOV» від режисера Влада Троїцького та композиторів музично-театральної формації NOVA OPERA Романа Григоріва та Іллі Разумейка. Цьогоріч цей захід стане спецподією фестивалю.

У рамках фестивалю Air GogolFest 2019 у Вінниці 18 жовтня вперше презентують оперу-реквієм «IYOV» від режисера Влада Троїцького та композиторів музично-театральної формації NOVA OPERA Романа Григоріва та Іллі Разумейка. Цьогоріч цей захід стане спецподією фестивалю.

У 2018 році опера-реквієм увійшла до ТОП-10 найкращих сучасних опер світу за версією міжнародного конкурсу The Music Theatre NOW. Нагадаємо, що того року участь у конкурсі взяли 436 учасників із 55 країн.

«IYOV» – це містично-театральне дійство. Опера створена за книгою Йова зі Старого Заповіту з використанням латинських сакральних текстів.

Книга Йова – не лише розповідь про життя біблійного героя. Це історія людського відчаю, жертовності та пошуку себе. Пронизлива повість про страждання, що перетворюється на оду життю. Цей твір особливо актуальний у світі саме зараз, адже безмежна віра Йова не лише дарує надію, а й повертає все втрачене під час випробувань.

«IYOV» – це містерія народження нового звуку всередині препарованого рояля, на межі можливостей людського голосу. Драматургію музичного перформансу засновано на контрастній компіляції речитативів (у них використані фрагменти з українського перекладу книги Йова) та композицій, написаних на латинські тексти Реквієму. Музичним відкриттям твору стало використання препарованого рояля. Завдяки нетиповим прийомам гри та використанню ударних інструментів він перетворюється на справжній симфонічний оркестр, а часом навіть на генератор електронних звуків.

Проєкт було вперше представлено на головній сцені фестивалю сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST у вересні 2015 року. Оперу «IYOV» вже встигли презентувати у Китаї, Австрії, США, Данії та Польщі. Оперу-реквієм «IYOV» також було виконано у Віденській філармонії, Македонській національній опері та 5 разів на фестивалі сучасної опери PROTOTYPE у Нью-Йорку.


Коли: 18 жовтня, 20:00
Де: Завод "Кристал", вул. 600-річчя, 21
Ціна квитка: від 200 грн.

Виконавці: Мар’яна Головко (сопрано), Анна Кірш (сопрано), Олександра Мельє (мецо-сопрано), Андрій Кошман (баритон), Руслан Кірш (баритон), Євген Рахманін (бас), Тетяна Троїцька (голос), Жанна Марчінська (віолончель), Андрій Надольський (ударні), Ілля Разумейко (рояль), Роман Григорів (диригент).

Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї