Na Парижі

У Вінниці військового ПС ЗСУ підозрюють у шпіонажі для Росії

Новини Вінниці / У Вінниці військового ПС ЗСУ підозрюють у шпіонажі для Росії
У Вінницькій області військовою контррозвідкою викрито посадовця однієї з військових частин Повітряних сил Збройних Сил України на прихованому збиранні секретних відомостей. Згідно з матеріалами, затриманий діяв в інтересах спецслужб РФ.

Як повідомляють у пресслужбі СБУ, у ході слідчих дій у зловмисника вилучено незаконно одержані матеріали щодо систем захисту вітчизняних оборонних об’єктів, у тому числі підрозділів бойової авіації. Перевіряється інформація щодо причетності військовослужбовця до агентурної мережі російських спецслужб.

Встановлено, що посадовець приховано збирав дані державної таємниці на робочому місці. Для цього він незаконно копіював секретні оборонні відомості і зберігав вдома.

Крім того, у ході досудового розслідування встановлено, що двоє близьких родичів цього вінничанина добровільно набули російського громадянства. За даними слідства, до 2017 року вони постійно проживали на території тимчасово окупованої АР Крим. Більш того, один з них приховав наявність російського громадянства під час вступу до закладу вищої освіти Збройних Сил України. За матеріалами СБУ студентові скасовано допуск до держтаємниці та звільнено з лав військового вишу.

За обома фактами, у межах кримінального провадження, розпочатого слідчими СБУ за ч. 1 ст. 422 (розголошення відомостей військового характеру, що становлять державну таємницю, або втрата документів чи матеріалів, що містять такі відомості) КК України, проводилися слідчі дії для встановлення всіх обставин протиправної діяльності і притягнення до відповідальності винних осіб.

Заходи із викриття правопорушень проводили співробітники Департаменту військової контррозвідки СБУ спільно зі слідчими Управління СБУ у Вінницькій області та за процесуального керівництва Вінницької спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері.

Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї