Na Парижі

У Вінниці відбувся VІІІ Міжнародний інвестфорум: регіон приваблює логістикою та робочою силою

Новини Вінниці / У Вінниці відбувся VІІІ Міжнародний інвестфорум: регіон приваблює логістикою та робочою силою
У Вінниці проходить VІІІ Міжнародний інвестиційний форум «Вінниччина – бізнес в центрі України». Він відбувається у рамках конференції «UkraineInvest Talks: Vinnytsia». Під час заходу обговорюють питання інвестиційної політики та розвитку регіонів.

У Вінниці проходить VІІІ Міжнародний інвестиційний форум «Вінниччина – бізнес в центрі України». Він відбувається у рамках конференції «UkraineInvest Talks: Vinnytsia». Під час заходу обговорюють питання інвестиційної політики та розвитку регіонів.

Уже традиційно Вінниця приймає форум. Серед його учасників – народні депутати, урядовці, керівники інвестиційних компаній, голови облдержадміністрацій та представники бізнесу. Форум зацікавив українських та зарубіжних інвесторів. Вони були присутні як онлайн, так і офлайн. Загалом захід зібрав близько 200 представників з України, Латвії, Польщі, Узбекистану, Туреччини та інших країн.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов зауважив, що інвестфорум став гарним майданчиком для ділового спілкування. З часу проведення першого форуму Вінниця має позитивні напрацювання.

«Вінниця має вигідне розташування. У нас є дві важливих траси: «GO Highway», яка поєднує Україну і Польщу, та «Via Carpathia», що з'єднає Україну та Литву. Вінниця є центром регіону, який межує з семи областями і сусідньою Молдовою. З логістичної точки зору – це приваблива «фішка» для міста. У нас є і кадровий потенціал, адже це важливе питання для інвестора», - сказав Сергій Моргунов.

Міська влада активно залучає інвестиції, адже розвиток економіки є ключовим пріоритетом для розвитку громади. Вінниця має високу інвестиційну привабливість у рейтингу IBI-Rating – на рівні «invA+»). А за оцінками Міжнародної антикорупційної організації Transparency International місто посіло перше місце у Рейтингу прозорості інвестиційного сектору.  Крім того, Вінниця стала першим містом не лише в Україні, але і у Східній Європі, яке отримало Європейську енергетичну відзнаку.

«Група компаній KNESS наразі працює над проєктом, щоб повністю забезпечити індустріальний парк електроенергією. Усе це буде за новітніми технологіями. Нині   ми  працюємо з облдержадміністрацією і обласною радою над тим, щоб цей проєкт був реалізований саме на території трьох індустріальних парків. Сума інвестицій не менше 190 млн грн», - додав очільник громади.

Також у Вінниці працюють і над створенням муніципального технопарку «Кристал». Це буде перший такий центр інновацій в Україні. Наразі триває реконструкція приміщень для технопарку у найбільшому «спальному» мікрорайоні міста. У перспективі він перетвориться у сучасний бізнес-інкубатор, який стане магнітом для креативної молоді.

Голова облдержадміністрації Сергій Борзов під час форуму презентував інвестиційний потенціал Вінницької області. Він підкреслив, що цей захід – знакова  подія для всього регіону.  

«Дуже важливо, що цього року форум проходить у новому форматі. Він дає можливість запровадити конструктивний діалог між владою та бізнесом.  Адже розвиток регіону неможливий без інвестицій та новітніх технологій. Вінницька область є однією з найбільш перспективних: це розвинений аграрно-промисловий, науково-виробничий та культурно-освітній центр в Україні. Тут налагоджені партнерські відносини між владою, громадськістю і бізнесом», - зауважив Сергій Борзов.

Губернатор також зазначив, що окрема увага приділяється створенню технопарків, додавши, що на сьогодні є пропозиція щодо відкриття великого логістичного комплексу в Ямпільській громаді.

Голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий вважає, що Міжнародний інвестиційний форум – важливий інструмент для формування політики економічного розвитку регіону.

«Влада має сприяти розвитку бізнесу. Ми сьогодні бачимо успіх Вінниці в залученні інвестицій не тільки вітчизняних, а і закордонних – а саме створений індустріальний парк. Органи місцевого самоврядування налаштовані дуже конструктивно у питанні сприяння розвитку бізнесу на території громади. Ми розуміємо, що одного індустріального парку на Вінниччині недостатньо. Сьогодні ведеться активна робота зі створення ще кількох промислових парків на території області. Наразі ми маємо активну дискусію з громадами. Для Вінниччини дуже важливо продовжувати динамічний розвиток», - додав очільник облради.

Виконавчий директор UkraineInvest Сергій Цівкач, спілкуючись з журналістами, зауважив: 

«UkraineInvest має серію заходів по Україні.  Мета цих  заходів – просування іміджу регіонів України в напрямку інвестиційної привабливості, як для національного так і для іноземного інвестора. Зазвичай, нас дивляться люди з-понад 50 країн світу. Такі заходи суттєво важливі як для просування іміджу, так і перспектив регіону». 

У свою чергу, представник міжнародної компанії Granosa (Швейцарія) Дмитро Сіденко зазначив: 

«Загалом, для інвесторів актуальним питанням є скорочення логістичних шляхів. Тобто загальна тенденція для європейських інвесторів - це розміщення чи перенесення своїх виробничих циклів ближче. Україна в даному випадку є  ідеальною платформою для такої релокалізації,  а саме – для перенесення частини виробництва ближче до місця призначення. Звичайно Україна не є особливою. Ми постійно знаходимось в змаганнях з європейськими країнами. Наприклад, Польща та Угорщина – це наші найближчі конкуренти. Чим приваблює саме Україна? У першу чергу, тим, що тут дуже зручна логістика. Другий критерій – людський потенціал. У цьому ми досить конкурентоспроможні. Зокрема, прилетівши в Україну, ми дуже швидко можемо знайти англомовний або німецькомовний кваліфікований персонал».

Сподобалася стаття? Розкажи про неї