Na Парижі

У Вінниці в Подільському зоопарку поселили п’ятірку африканських черепах

Новини Вінниці / У Вінниці в Подільському зоопарку поселили п’ятірку африканських черепах
Колекція «мешканців» Подільського зоопарку поповнили рідкісні «сухопутні» спороносні черепи. До Вінниці їх привезли з Беніну, що на заході Африки. Оскільки рептиліям лише рік, у відвідувачів зоопарку є можливість довго спостерігати за їх дорослішанням, адже живуть вони до 150 років.

Шановні громадяни!

просимо бути солідарними

та виконувати прості правила.

Все буде Україна!

Колекція «мешканців» Подільського зоопарку поповнили рідкісні «сухопутні» шпороносні черепи. До Вінниці їх привезли з Беніну, що на заході Африки. Оскільки рептиліям лише рік, у відвідувачів зоопарку є можливість довго спостерігати за їх дорослішанням, адже живуть вони до 150 років.

Як зазначають на сторінці закладу, за своїми розмірами сухопутні шпороносні черепахи — треті в світі та найбільші в Африці. Довжина їхнього панцира може сягати понад 70 см.

За словами директора Подільського зоопарку Євгена Ткачика, переліт і адаптацію до нових кліматичних умов усі п’ять тварин перенесли «на відмінно». Нині вони перебувають на карантині і під посиленим наглядом. Працівники зоопарку проводять поглиблене вивчення поведінки черепах, особливостей їхнього харчування та інших життєвих потреб.

У перші дні перебування у Подільському зоопарку шпороносні черепахи звикали до нових умов утримання. Тепер вже спокійно переміщуються тимчасовим вольєром та вживають їжу. Годують черепах двічі на день овочами і фруктами.

Африканські черепахи теплолюбиві. Тож, підлога у вольєрі, де їх утримуватимуть, буде завжди тепла, а інфрачервоне світло, необхідне для їхньої життєдіяльності, випромінюватимуть спеціальні лампи.

«Подільський зоопарк вже замовив спеціальні інфрачервоні лампи, - зазначив Є.Ткачик. - Будемо утримувати черепах у теплому вольєрі з електрокилимом, який тримає температуру на рівні 30 градусів тепла. Обігрів решти підлоги вольєру — не нижче 10 градусів тепла. Тварини самі обиратимуть, де їм перебувати».

В теплу пору року шпороносні черепахи перебуватимуть у відкритому вольєрі. Для того, аби вони відчували себе комфортно за будь-якої погоди і пори доби, вхід у зимівник, де постійно грітимуть лампи, буде завжди відчинений.

Попри досить маленький розмір черепах, вага кожної з них наразі становить 750 г, діаметр панцира - 11 см.

«Ми їх придбали у річному віці, щоби наші відвідувачі могли спостерігати за їх розвитком, - зауважив директор зоопарку. - Адміністрація Подільського зоопарку зобов’язується щороку 1 травня проводити заміри розмірів та ваги наших шпороносних черепах. Ці дані ми обов’язково будемо висвітлювати».

Сподобалася стаття? Розкажи про неї