Na Парижі

У Вінниці розпочинається ексгумація решток німецьких солдат, похованих поблизу церкви Воскресіння

Новини Вінниці / У Вінниці розпочинається ексгумація решток німецьких солдат, похованих поблизу церкви Воскресіння
За підтримки німецького уряду з 27 серпня у Вінниці розпочнуться пошуково-ексгумаційні роботи на території колишнього німецького цвинтаря часів Другої світової війни. Розкопувати мають територію поблизу площі Стуса та «каплички».

Шановні громадяни!

просимо бути солідарними

та виконувати прості правила.

Все буде Україна!

За підтримки німецького уряду з 27 серпня у Вінниці розпочнуться пошуково-ексгумаційні роботи на території колишнього німецького цвинтаря часів Другої світової війни. Розкопувати мають територію поблизу площі Стуса та «каплички».

Як зазначають у КП «Центр історії Вінниці», замовником робіт є Народна спілка Німеччини по догляду за військовими могилами в Україні, виконавцем - спеціалізоване приватне підприємство «Пам’ять і слава».

Роботи відбуватимуться на ділянці поруч з церквою Воскресіння Господнього (червоний квадрат на карті), на околиці Центрального парку ім. М. Леонтовича (червоний прямокутник), а також поблизу нічного клубу «Курсаль» (червоний овал).

Відомо, що німецька окупаційна влада на межі 1941-42 років облаштувала військове кладовище поруч з православним цвинтарем у каплички. Навесні 1942 року там почали хоронити німецьких солдатів.

З приводу ділянки на околиці сучасного Центрального парку точних відомостей наразі немає. Вважається, що там можуть бути стихійні поховання німецьких солдатів у останні дні окупації Вінниці - в березні 1944 року. Втім, це ще потрібно довести або ж спростувати.

До речі, Центральний парк є пам’яткою садово-паркового мистецтва, яка охороняється державою. На території навіть канаву вирити без відповідного дозволу Мінкульту забороняється. Чи має підрядник дозвіл, наразі не відомо.

Про ділянку поруч з «Курсалем», де раніше, ймовірно, було виявлене масове поховання, відомо найменше. Її планують дослідити більш детально в рамках пошукових робіт на німецькому цвинтарі.

У комунальному підприємстві вказують, що перед початком робіт дослідники займались локалізацією комунікаційних мереж, аби під час розкопок нічого не пошкодити. За їхніми словами, роботи відбуватимуться лише на вільних від будь-якої забудови ділянках. Наразі дослідники не беруться робити прогнозів, тільки стверджують, що на локації в парку буде легше працювати.

Народна спілка Німеччини працює в Україні з 1996 року, згідно міжурядової угоди. Серед іншого вона здійснює догляд за німецькими кладовищами. Наразі перепоховано більше 150 тисяч німецьких солдатів. Підприємство «Пам'ять і слава» на даний момент вже перепоховала близько 80 тисяч німецьких солдатів.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї