Na Парижі

У Вінниці поруч з будівлею університету пропонують утворити «Трояндову площу»

Новини Вінниці / У Вінниці поруч з будівлею університету пропонують утворити «Трояндову площу»
Вінничанка Катерина Лапчевська 24 січня опублікувала петицію до міськради з пропозицією перейменувати на «Трояндову площу» майданчик поруч з будинком по вулиці 600-річчя, 21, тобто перед головним корпусом Донецького національного університету імені Василя Стуса.

«Як відомо, 2014 рік був важким, тому що саме з того часу почалася російська агресія та окупація Донецька. Це серйозний виклик для всіх жителів Сходу, включно з університетською спільнотою. І сьогодні ДонНУ на вінницьких землях успішно підтвердив своє звання національного лідера освіти і науки. Щоб подякувати місту та вінничанам за теплий прийом, родина університету подарувала кований символ Донецька – троянду. Квітка встановлена біля партеру з Донецькою землею і засаджена живими трояндами, що також досить символічно», - зазначає авторка петиції.

Вона нагадала деякі історичні факти. Так, у 1970 році ЮНЕСКО назвало Донецьк найзеленішим промисловим містом, оскільки там завжди цвітуть троянди. Відтоді закріпилася неофіційна назва Донецька – місто мільйона троянд.

«Донецька троянда, подарована Вінниці, є сильним символом. Його також можна назвати символом єдності, що особливо важливо для України сьогодні. Немає більше різниці між «ми» і «вони», або «Донецьком» і «Вінницею». Бо наша сила в єдності та патріотизмі! На площі перед головним корпусом Донецького державного університету імені Василя Стуса пройшли різноманітні урочистості, наприклад, посвячення в першокурсники. Крім того, символ троянди навіть фігурує в університетському гімні: «Господи, благослови, Місто, в котрім навесні розквітає мільйон троянд».

Саме тому, вважаємо чудовою та дуже доречною ідею перейменування площі перед головним корпусом Донецького національного університету імені Василя Стуса на Трояндову. І дуже просимо кожного підтримати цю ідею!», - вказує К. Лапчевська.

Дійсно, цікава ідея.

Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї