Na Парижі

У Вінниці показали «оновленого» гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного

Новини Вінниці / У Вінниці показали «оновленого» гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного
Лише три дні тому київська художниця Наталя Павлусенко, яка працює в жанрі історичного портрета, завершила роботу над полотном із зображенням Петра Сагайдачного, в 12 жовтня презентувала картину у Вінницькому обласному молодіжному центрі «Квадрат».

Як пише «Армія-Інформ», презентація відбулась під час творчої зустрічі з вінницькими школярами художниці, яка приїхала закривати виставку «Герої козацької України».

Серію портретів видатних провідників козацької доби, зокрема Івана Богуна, Северина Наливайка, Богдана Хмельницького, мисткиня створює понад 13 років. Аби якнайточніше відтворити образ та зовнішній вигляд історичних фігур, художниця під час написання полотен консультується з провідними істориками, реконструкторами та знавцями епохи козацтва.

Так, новий портрет Петра Сагайдачного Наталя Павлусенко писала відповідно до досліджень українського історика Петра Саса. Відтворити зображення гетьмана було доволі непросто. Єдиним автентичним портретом Сагайдачного, створеним одразу після його смерті, була гравюра, розміщена на сторінках панегіричного збірника Касіяна Саковича «Вірші на жалосний погреб зацного лицаря Петра Конашевича-Сагайдачного». Його рік народження тривалий час був невідомий. Тому всі зображали його стареньким із сивою бородою.

«Перший портрет Сагайдачного я створила у 2016 році. Але тоді ще не знала, у якому віці загинув гетьман, оскільки рік його народження був невідомий. Нині, покладаючись на останні сучасні історичні дослідження, розумію, що він помер доволі молодою людиною віком 42–45 років. Мені довелось відмовитися від своїх поглядів та написати новий портрет, де гетьмана зображено молодшим», — розповіла художниця.

Також Наталя Павлусенко розповіла про себе та про історію написання інших портретів. Відзавтра виставка мисткині демонструватиметься в територіальних громадах Вінниччини.

Новини Вінниці / У Вінниці показали «оновленого» гетьмана Петра Конашевича-СагайдачногоНовини Вінниці / У Вінниці показали «оновленого» гетьмана Петра Конашевича-СагайдачногоНовини Вінниці / У Вінниці показали «оновленого» гетьмана Петра Конашевича-СагайдачногоНовини Вінниці / У Вінниці показали «оновленого» гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного
Сподобалася стаття? Розкажи про неї