Na Парижі

У Вінниці офіційно ввели пільгу на сплату земельного податку для тих, хто отримує субсидію

Новини Вінниці / У Вінниці офіційно ввели пільгу на сплату земельного податку для тих, хто отримує субсидію
Депутати Вінницької міськради сьогодні, 4 жовтня, підтримали рішення щодо пільг по сплаті земельного податку для власників земельних ділянок, які отримують субсидію.

Депутати Вінницької міськради сьогодні, 4 жовтня, підтримали рішення щодо пільг по сплаті земельного податку для власників земельних ділянок, які отримують субсидію.

Тема сплати земельного податку, який нещодавно суттєво виріс, стала предметом певних спекуляцій. Аби знайти компроміс, на сесії міськради ухвалили рішення, за яким ті, в кого статки невеликі, не постраждає.

Нагадаємо, згідно з Податковим кодексом від сплати земельного податку звільнені 5 категорій населення: інваліди І та ІІ групи; особи, які виховують трьох і більше дітей до 18 років; пенсіонери (за віком). А також – ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Окрім цих категорій у Вінниці вирішили «допомогти» й іншим пільговикам. Щоб земельний податок не обтяжував сімейні бюджети малозабезпечених вінничан, міський голова Сергій Моргунов раніше доручив розробити документ для забезпечення муніципальною пільгою на сплату земельного податку тих людей, які отримують субсидії. Наразі його затверджено. Тепер отримувачі субсидій матимуть пільгу по сплаті земельного податку у розмірі 97 % від суми податкового зобов’язання на рік. 

Пільга поширюється на земельні ділянки з цільовим призначенням 02.01 «Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)» у межах не більш як 0,10 га. Вона надається на весь календарний рік, незалежно від кількості місяців, на які призначена субсидія. 

Якщо людина, якій належить отримувати таку пільгу, має у власності декілька земельних ділянок даного виду використання, то вона щорічно до 1 травня має подати письмову заяву у довільній формі до ГУ ДПС у Вінницькій області про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги. 

Сподобалася стаття? Розкажи про неї