Na Парижі

У Вінниці через петицію пропонують нові електробуси пустити до «Академічного»

Новини Вінниці / У Вінниці через петицію пропонують нові електробуси пустити до «Академічного»
У Вінницькій міськраді у січні погоджено ідею закупівлі 10 нових електробусів. А 1 лютого опубліковано петицію, де цьому транспорту вже запропоновано застосування. Вінничанка Тетяна Ардашова вважає, що вони мають курсувати до мікрорайону «Академічний», який, на її думку, нині гостро відчуває дефіцит громадського транспорту.

«Мікрорайон «Академічний» динамічно розвивається і в ньому вже проживає більше 5000 вінничан. Однак питання забезпечення мешканців мікрорайону сучасним громадським транспортом так і залишається невирішеним. На даний час до мікрорайону із залізничного вокзалу курсує лише автобус номер 22. Маленький, низький, тісний, більше схожий на маршрутку. І зовсім не призначений для перевезення такої кількості людей. Тим більше під час епідемій», - вказує авторка петиції.

Вона зазначає, що «єдиним надійним транспортним засобом, що може доправити працюючих до роботи, а дітей до шкіл і садочків, є приватні автомобілі, які ми були вимушені придбати ще перед купівлею житла в цьому районі». Але тепер двори перетворились на великі автостоянки, де вже ніде припаркуватись, і власники авто залишають їх на проїжджих частинах вулиць.

«Після заселення кожного нового багатоквартирного будинку на єдиній (що дуже незручно) транспортній артерії до міста вулиці Андрія Шептицького додається ще майже 100 автомобілів. І відповідно плюс 100 авто в місті, яке вже захлинається в корках. А що вже говорити про екологію», - пояснює недоліки жінка.

На її переконання, багато мешканців мікрорайону з радістю б користувались громадським транспортом.

«Але це мають бути просторі, сучасні, красиві і якісні транспортні засоби. І коли ми читаємо про те, що нові великі автобуси чи тролейбуси на автономному ходу починають курсувати до околиць міста і найближчих сіл, при всій повазі і розумінні проблем їх мешканців, з'являється почуття не зовсім справедливого відношення до «Академічного», який є великим бюджетоутворюючим районом Вінниці.

Дізнавшись із ЗМІ, що в 2022 році місто закуповує 10 нових електробусів, дуже просимо розглянути можливість виділення таких транспортних засобів для потреб мешканців мікрорайону. Бо тільки тоді ми не будемо почуватись окраїною», - запевняє містянка.

Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї