Na Парижі

У липні зросте ціна на газ. Експерти причину пояснюють спекуляціями

Новини Вінниці / У липні зросте ціна на газ. Експерти причину пояснюють спекуляціями
Вартість газу в Україні в липні збільшиться. Головна причина – зростання біржових котирувань на європейському ринку. До цього призводять спекуляції постачальників. Ппоте більшість українців підстрахували річним тарифом.

Вартість газу в Україні в липні збільшиться. Головна причина – зростання біржових котирувань на європейському ринку. До цього призводять спекуляції постачальників. Проте більшість українців підстрахували річним тарифом.

Як зазначає експерт з енергетичних питань Геннадій Рябцев, оскільки більшість українських домогосподарств за замовчуванням перевели на річний тариф ще в травні, вони будуть платити за фіксованою ціною і коливання їх не зачеплять.

«У тих, хто відмовився від річного контракту, можуть виникнути проблеми. Але це проблеми тимчасові. До 15 грн тариф не виросте, але трохи подорожчати може», – підсумував експерт.

На думку Рябцева, зростання цін на газ на біржах Європи пов'язано з тим, що в сховищах немає вільного ресурсу і ніхто не поспішає їх наповнювати. На сьогодні в європейських сховищах на 30 млрд кубометрів менше газу, ніж рік тому.

«Проблема України зараз у тому, що ми, замість того, щоб прив'язувати ціну на газ до внутрішніх індикаторів, прив'язалися до спекулятивних газових котирувань. Ф'ючерси на природний газ – це не ціна газу, як такого. Газ за довгостроковими, середньостроковими контрактами і навіть за строковими договорами набагато дешевший. Ф'ючерси реагують на відсутність або наявність газу на спотовому ринку. Вони не відображають ціну газу фізичного, а показують ціну "електронного". Це до населення жодного відношення не має», - додав Рябцев.

Радниця міністра енергетики Лана Зеркаль раніше заявляла, що Росія штучно занижує поставки газу в Європу для того, щоб країни не могли заповнити свої газові сховища. В результаті ціни на газ в ЄС залишаються на високому рівні.

Україна постійно пропонує ринку 62 млн куб. м на добу додаткових потужностей, але «Газпром» не поспішає їх використовувати. У підсумку ціна на блакитне паливо вже досягла 4-річного максимуму.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї