У лісах Вінниччини почали рахувати тварин за допомогою дронів: очікують на збільшення популяції через «переселенців» та заборону полювання

Новини Вінниці / У лісах Вінниччини почали рахувати тварин за допомогою дронів: очікують на збільшення популяції через «переселенців» та заборону полювання

На початку кожного року усі лісгоспи Вінницького ОУЛМГ розпочинають традиційний «зимовий перепис» лісового населення – облік диких мисливських травини. І цього року розпочнуть таксацію у другій половині січня. До того ж сніг є…

Про це повідомляє Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства.

«Цього року, зважаючи на умови воєнного стану, змінилися і порядки у лісі. Так, згідно із розпорядженням начальника обласної військової адміністрації заборонено відвідування населенням лісових масивів. З початку війни не проводиться полювання, здійснюється посилене патрулювання лісових угідь державною лісовою охороною, тероборонівцями. Частина дикої фауни мігрувала в наші ліси зі сходу України, тікаючи від руйнувань та неспокою війни», - йдеться у повідомленні.

Тому, враховуючи обставини та вимоги воєнного стану, а також аби менше завдавати клопоту лісовим мешканцям, цього року будуть дещо змінені методи обліку. Традиційно найбільш поширений у використанні шумовий метод буде мінімізований. Натомість більше використовуватимуть метод спостереження з використанням новітніх технічних засобів: фотопасток, дронів (за погодженням із районними військовими адміністраціями). Ці засоби сьогодні мають практично усі лісгоспи Вінниччини. Звісно, використовуватимуть за погодних умов метод підрахунку за слідами на снігу, опитування майстрів лісу тощо.

Нагадаємо, що результат обліку мисливських тварин допомагає звернути увагу на ті види, які потребують підвищеної уваги, зафіксувати кількісне зменшення чи збільшення популяцій, а в мирний час ці дані дозоляли оптимізувати ліміти на полювання на наступний сезон.

«Так, приміром, у лісах Вінниччини мешкають такі червонокнижні види, як лось, зубр, кіт лісовий, горностай, тхір чорний. Саме за результатами обліку фахівці підтвердили минулого року значне зростання кількості кота лісового, зафіксували появу фазана звичайного у лісах, вже кілька років поспіль фіксують збільшення чисельності так званих шкідливих хижаків (лисиць, вовків)», - вказують у пресслужбі Вінницького ОУЛМГ.

Макс Мельник

10 січня, 2023