Na Парижі

У Держекоінспекції попереджають вінничан, що на АЗС можуть заливати «літнє» дизельне паливо замість «зимнього»

Новини Вінниці / У Держекоінспекції попереджають вінничан, що на АЗС можуть заливати «літнє» дизельне паливо замість «зимнього»
Державна екологічна інспекція у Вінницькій області інформує громадян, які використовують свої автомобілі та заправляють його дизельним паливом, про те, що на АЗС можуть надавати солярку невідповідної якості. Жодних прикладів щодо фактів порушень у ДЕІ не наводять, а інформація з боку відомства є скоріше пізнавальною та попереджувальною. Однак, як кажуть, немає диму без вогню..

«Основні ризики у власників автомобілів з дизельним двигуном виникають в зимовий період, адже візуально відрізнити зимове дизельне пальне від лiтнього практично неможливо.

Літнє ДП мутніє при -5°С, зимове після -20°С. Після чого, якщо температура опуститься ще на 3-5°С, починається випад в осад парафінових пластівців, що призводить до засмічення фільтра і в підсумку зупинки автомобіля. Тому, щоб зберегти двигун в зимовий час, рекомендуємо заправлятися дизпаливом в надійних та перевірених мережах АЗС.

В зв’язку з чим Кабінет Міністрів України (КМУ) Постановою від 1 серпня 2013 р. за №927 затвердив «Технічний регламент щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив» в якому чітко визначено продаж літнього та зимового пального, а саме: літній період – з 16 квітня до 15 жовтня (шість місяців); зимовий період – з 16 листопада до 15 березня (чотири місяці); перехідний період – з 16 березня до 15 квітня (один місяць) та з 16 жовтня до 15 листопада (один місяць)», - йдеться у повідомленні.

В інспекції пропонують розібратися, які ж документи зобов’язаний мати суб’єкт господарювання для підтвердження якості пального. Так от, на вимогу клієнта розповсюджувач на АЗС повинен надати копію документа про якість (паспорт якості) палива та копію декларації про відповідність.

«Кожна партія палива, що вводиться в обіг або перебуває в обігу, повинна мати документ про якість (паспорт якості) палива. У випадку не надання розповсюджувачем продукції вказаних документів, споживачам варто задуматись про доцільність придбання пального на вказаних автомобільно заправних станціях та повідомляти про дані факти Державну екологічну інспекцію України та її територіальні органи», - додають у ДЕІ.

Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї