"Слуги народу" пропонують чоловікам декрет та додаткову 14-денну відпустку

Новини Вінниці / "Слуги народу" пропонують чоловікам декрет та додаткову 14-денну відпустку

У трирічну перерву в роботі для догляду за дитиною (декретну відпустку) депутати партії «Слуга народу» хочуть дозволити отримувати й чоловікам. Також, може з'явитися новий вид відпустки для батька або матері, тривалістю у два тижні, в разі народження дитини.

Трирічну перерву в роботі для догляду за дитиною (декретну відпустку) депутати партії «Слуга народу» хочуть дозволити отримувати й чоловікам. Також, може з'явитися новий вид відпустки для батька або матері, тривалістю у два тижні, в разі народження дитини.

Відповідний законопроєкт № 3695 зареєстрували 88 народних депутатів (більшість від "Слуги народу") на чолі з Мариною Бардіною.

Усього в документі описано чотири головних правила. Перше – у Закон "Про відпустки" додати статтю про нову причину для оплачуваної перерви в роботі під час народження дитини. Відпочивати можна буде 14 днів. Але, отримати дану відпустку зможе тільки один член сім'ї. Також, право на нову відпустку не скасовує законний лікарняний для жінки і право оформити відпустку з догляду за дитиною (так званий декрет).

Отже, 14 денну відпустку зможуть оформляти:

  • мати дитини;
  • чоловік матері дитини;
  • батько дитини, який не є чоловіком, але веде загальний побут із матір'ю;
  • бабуся чи дідусь дитини, якщо його виховує один із батьків.

Ще одна запропонована зміна - декретом зможуть користуватися чоловіки. Тобто, батьки зможуть самостійно вирішити, кому з них слід зробити перерву в роботі та зайнятися вихованням новонародженого.

Наразі, дане право надається лише жінкам, проте деяким сім'ям, наприклад, якщо дружина заробляє значно більше, вигідніше оформляти декрет на батьків.

"За бажанням матері або батька дитини їй (йому) надається відпустка з догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з виплатою за ці періоди допомоги відповідно до законодавства", – йдеться в законопроєкті.

Також парламентарії пропонують встановити спеціальну тривалість робочого дня чоловіків або жінок, у яких є дитина віком до 14 років з інвалідністю, та для батьків, які виховують дитину без жінки.

"Закріпився дискримінаційний підхід, згідно з яким право батька на відпустку з догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку розуміється як похідне від права матері на таку відпустку, тобто тільки мати може делегувати право на відпустку з батьків іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною", – йдеться в документі.

На практиці це призводить до того, що батько, мати дитини якого є самозайнятою особою або фізичною особою підприємцем, обмежений у праві скористатися відпусткою з догляду за дитиною, оскільки така жінка не перебуває в трудових відносинах і не має права на будь-який вид відпустки.