Na Парижі

«Село. Кроки до розвитку» обрав переможців з Вінниччини

Новини Вінниці / «Село. Кроки до розвитку» обрав переможців з Вінниччини
Випікання хліба, виготовлення варення, вирощування смородини, мікрозелені та фундука, започаткування сімейної ферми і перукарні… Ці та інші проєкти перемогли в конкурсі «Село. Кроки до розвитку», реалізованому в межах проєкту «Розвиток села та протидія пандемії COVID-19 через сприяння росту малого та мікропідприємництва». Проєкт ініційовано Благодійним фондом «МХП – Громаді», який працює на територіях присутності агрохолдингу МХП, спільно з Агенціями регіонального розвитку Вінницької та Черкаської областей. Днями експертна комісія визначила 24 проєкти-переможці, автори яких отримають фінансування у розмірі до 50 000 грн на реалізацію своїх ідей.

Шановні громадяни!

просимо бути солідарними

та виконувати прості правила.

Все буде Україна!

Випікання хліба, виготовлення варення, вирощування смородини, мікрозелені та фундука, започаткування сімейної ферми і перукарні… Ці та інші проєкти перемогли в конкурсі «Село. Кроки до розвитку», реалізованому в межах проєкту «Розвиток села та протидія пандемії COVID-19 через сприяння росту малого та мікропідприємництва». Проєкт ініційовано Благодійним фондом «МХП – Громаді», який працює на територіях присутності агрохолдингу МХП, спільно з Агенціями регіонального розвитку Вінницької та Черкаської областей. Днями експертна комісія визначила 24 проєкти-переможці,  автори яких отримають фінансування у розмірі до 50 000 грн на реалізацію своїх ідей.

Тож, серед переможців Вінницької області:

 1. «Підвищення ефективності вирощування сільськогосподарських культур за рахунок зменшення витрат на обробіток ґрунту»  - Микола Ткачук (Борщівці);
 2. «Садиба «Козака Демида» - Максим Київський (Демідівка);
 3. «Медова пасіка «True Honey by Bednarchuk» - Сергій Беднарчук (Іллінці);
 4. «Вирощування мікрозелені» - Олена Корчова (Ладижин);
 5. «Гостина» – крафтове виробництво м’ясних продуктів» - Олександр Морозов (Літин);
 6. «Широкопрофільна майстерня на селі» - Дмитро Поліщук (Махнівка);
 7. «Гарбузове насіння – не тільки корисно, а й прибутково» - Андрій Ніколаєнко (Михайлівка);
 8. «Швейне виробництво постільної, банної та кухонної білизни»  - Марія Вівдич (Моївка);
 9. «Магазин «Живі квіти» - Антоніна Бірчак (Оратове);
 10. «Оновленим громадам – сучасні двори!» - Андрій Поліщук – Писарівка;
 11. «Приватна авторська школа перукарського мистецтва «БРАВО» - Людмила Комиш (Устя);
 12. «Створення умов для сталого розвитку сімейної ферми з розведення великих порід гусей та індиків» - Анастасія Деркач (Холодівка).

За словами фахівця із залучення міжнародних інвестицій «МХП - Громаді» та керівника проєкту Катерини Лісіченко, учасники конкурсу хоч і не мають економічної освіти, але неймовірно переймаються своїми проєктами і проявляють високу мотивованість у досягненні своєї мети. Все це змушує захоплюватися переможцями конкурсу і вболівати однаковою мірою за кожного з них.

"Як керівник проєкту я рада, що моя думка збіглася з рішенням експертної комісії, і переможцями стали, справді, гідні бізнесплани, - коментує Катерина Лісіченко. – Це говорить про те, що в громадах зароджуються ефективні партнерські відносини".

Схвально відгукується про проєкт і член експертної ради, фахівець з питань розвитку громад ПРООН в Україні Ігор Назар. Він підтримує думку про те, що ключовим в будь-якій ініціативі є ідея. Саме ідея разом із вмінням досягати мети - рушійна сила в досягненні успіху. А подібні конкурси якраз і дають можливість матеріалізувати всі ці складові.

"Важливим є те, що подібні ініціативи цінні не лише для тих учасників конкурсу, хто виграв і отримає грант, а й для тих, хто не став переможцем. Ці учасники пройшли навчання, побачили слабкі сторони своїх бізнеспланів і точно знають, що потрібно доопрацювати, - пояснює Ігор Назар. – Згодом вони можуть подавати свої проєкти на інші конкурси, виправивши недоліки".

Ініціатива реалізована в межах спільного проєкту Уряду Швеції та UNDP Ukraine / ПРООН в Україні  «Посилене партнерство для сталого розвитку».

Сподобалася стаття? Розкажи про неї