Na Парижі

«Село. Кроки до розвитку» обрав переможців з Вінниччини

Новини Вінниці / «Село. Кроки до розвитку» обрав переможців з Вінниччини
Випікання хліба, виготовлення варення, вирощування смородини, мікрозелені та фундука, започаткування сімейної ферми і перукарні… Ці та інші проєкти перемогли в конкурсі «Село. Кроки до розвитку», реалізованому в межах проєкту «Розвиток села та протидія пандемії COVID-19 через сприяння росту малого та мікропідприємництва». Проєкт ініційовано Благодійним фондом «МХП – Громаді», який працює на територіях присутності агрохолдингу МХП, спільно з Агенціями регіонального розвитку Вінницької та Черкаської областей. Днями експертна комісія визначила 24 проєкти-переможці, автори яких отримають фінансування у розмірі до 50 000 грн на реалізацію своїх ідей.

приватизація землі

присвоєння кадастрового номера

зміна цільового призначення

поділ та об'єднання ділянок

+380 97 855 2420 +380 93 855 2420

Випікання хліба, виготовлення варення, вирощування смородини, мікрозелені та фундука, започаткування сімейної ферми і перукарні… Ці та інші проєкти перемогли в конкурсі «Село. Кроки до розвитку», реалізованому в межах проєкту «Розвиток села та протидія пандемії COVID-19 через сприяння росту малого та мікропідприємництва». Проєкт ініційовано Благодійним фондом «МХП – Громаді», який працює на територіях присутності агрохолдингу МХП, спільно з Агенціями регіонального розвитку Вінницької та Черкаської областей. Днями експертна комісія визначила 24 проєкти-переможці,  автори яких отримають фінансування у розмірі до 50 000 грн на реалізацію своїх ідей.

Тож, серед переможців Вінницької області:

 1. «Підвищення ефективності вирощування сільськогосподарських культур за рахунок зменшення витрат на обробіток ґрунту»  - Микола Ткачук (Борщівці);
 2. «Садиба «Козака Демида» - Максим Київський (Демідівка);
 3. «Медова пасіка «True Honey by Bednarchuk» - Сергій Беднарчук (Іллінці);
 4. «Вирощування мікрозелені» - Олена Корчова (Ладижин);
 5. «Гостина» – крафтове виробництво м’ясних продуктів» - Олександр Морозов (Літин);
 6. «Широкопрофільна майстерня на селі» - Дмитро Поліщук (Махнівка);
 7. «Гарбузове насіння – не тільки корисно, а й прибутково» - Андрій Ніколаєнко (Михайлівка);
 8. «Швейне виробництво постільної, банної та кухонної білизни»  - Марія Вівдич (Моївка);
 9. «Магазин «Живі квіти» - Антоніна Бірчак (Оратове);
 10. «Оновленим громадам – сучасні двори!» - Андрій Поліщук – Писарівка;
 11. «Приватна авторська школа перукарського мистецтва «БРАВО» - Людмила Комиш (Устя);
 12. «Створення умов для сталого розвитку сімейної ферми з розведення великих порід гусей та індиків» - Анастасія Деркач (Холодівка).

За словами фахівця із залучення міжнародних інвестицій «МХП - Громаді» та керівника проєкту Катерини Лісіченко, учасники конкурсу хоч і не мають економічної освіти, але неймовірно переймаються своїми проєктами і проявляють високу мотивованість у досягненні своєї мети. Все це змушує захоплюватися переможцями конкурсу і вболівати однаковою мірою за кожного з них.

"Як керівник проєкту я рада, що моя думка збіглася з рішенням експертної комісії, і переможцями стали, справді, гідні бізнесплани, - коментує Катерина Лісіченко. – Це говорить про те, що в громадах зароджуються ефективні партнерські відносини".

Схвально відгукується про проєкт і член експертної ради, фахівець з питань розвитку громад ПРООН в Україні Ігор Назар. Він підтримує думку про те, що ключовим в будь-якій ініціативі є ідея. Саме ідея разом із вмінням досягати мети - рушійна сила в досягненні успіху. А подібні конкурси якраз і дають можливість матеріалізувати всі ці складові.

"Важливим є те, що подібні ініціативи цінні не лише для тих учасників конкурсу, хто виграв і отримає грант, а й для тих, хто не став переможцем. Ці учасники пройшли навчання, побачили слабкі сторони своїх бізнеспланів і точно знають, що потрібно доопрацювати, - пояснює Ігор Назар. – Згодом вони можуть подавати свої проєкти на інші конкурси, виправивши недоліки".

Ініціатива реалізована в межах спільного проєкту Уряду Швеції та UNDP Ukraine / ПРООН в Україні  «Посилене партнерство для сталого розвитку».

Сподобалася стаття? Розкажи про неї