Na Парижі

Росіяни планують атаку під «чужим прапором» у Бєлгородській області

Новини Вінниці / Росіяни планують атаку під «чужим прапором» у Бєлгородській області
У Кремлі створюють інформаційні умови для атаки під «чужим прапором» у Бєлгородській області з метою відновити громадську підтримку війни в Україні.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Як пишуть аналітики, кремлівські пропагандисти почали висувати гіпотезу, що українські війська нібито прагнуть вдертися до Бєлгородської області, а інші пропагандисти зазначають, що російським силам необхідно відновити контроль над Куп'янськом у Харківській області, щоб мінімізувати загрозу українського нападу.

Ці твердження вже давно циркулюють у спільноті «воєнкорів», які критикували російське військове командування за втечу із Вовчанська на північному сході Харківської області.

Вони також активізували свої заклики повернути звільнені території на Харківщині, заявивши, що такі запобіжні заходи зупинять українців від проведення штурмових операцій на Куп'янському та Вовчанському напрямках.

Губернатор Бєлгородської області РФ В'ячеслав Гладков також опублікував кадри, які демонструють будівництво укріплень на кордоні України.

«Твердження Росії про напад України на Бєлгородську область, що готується, абсурдні і спрямовані тільки на те, щоб залякати громадськість і змусити її підтримати війну. Україна не має стратегічного інтересу у вторгненні до Росії і не може зробити це в таких масштабах», - зазначають аналітики.

На їхню думку, ці «безглузді припущення про фантастичне українське вторгнення до Росії» також можуть бути частиною плану Кремля щодо визнання та умиротворення радикальних прихильників війни.

Російські «воєнкори» неодноразово звинувачували Кремль і Міністерство оборони РФ у нездатності захистити Росію, включаючи нещодавно анексовані території. Кремль, однак, навряд чи зможе повторно захопити Харківську область, як цього вимагають ці націоналістичні діячі, вважають експерти.

В ISW також додали, що засновник ПВК «Вагнера» Євгеній Пригожин також використовує нагнітання страху щодо фіктивної загрози українського вторгнення для зміцнення своєї влади у прикордонних регіонах Росії.

Так звана «лінія Вагнера» у Бєлгородській області

Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї