Na Парижі

Рада прийняла бюджет-2022. Як голосували вінницькі нардепи?

Новини Вінниці / Рада прийняла бюджет-2022. Як голосували вінницькі нардепи?
Верховна Рада підтримала в другому читанні та у цілому закон про державний бюджет на 2022 рік. Парламентарі 268 голосами «за» підтримали проєкт у цілому з урахуванням висновку бюджетного комітету.

Документ представив у сесійній залі міністр фінансів Сергій Марченко. Він назвав серед чинників, які впливатимуть на бюджет наступного року, пандемію, можливість підвищення відсоткових ставок на міжнародних ринках через високу інфляцію, старіння населення, загрозу загострення російської агресії.

«Пріоритети, які були визначені президентом, Верховною Радою та урядом, збережені, це: зростання заробітних плат медиків, забезпечення житлом ветеранів бойових дій, збільшення стипендій студентам, зростання видатків на інклюзивну освіту та безбар’єрність, продовження цифровізації країни та підготовка до всеукраїнського перепису населення, розвиток інфраструктури, забезпечення потреб сектору безпеки та оборони», – сказав міністр.

Водночас представники опозиційних фракцій розкритикували проєкт бюджету за, на їхню думку, недостатнє фінансування медицини, нереалістичні показники та збільшення фінансування силових відомств.

Згідно з пояснювальною запискою, доходи бюджету на прийдешній рік заплановані в сумі 1,311 трильйона гривень. Видатки збільшені порівняно з першим читанням до понад 1,52 трильйона.

Зокрема, за статтями, пов’язаними з обороною, передбачені витрати на суму 323,13 мільярда гривень, що дорівнює 6% ВВП. Їх підвищили на 3,7 млрд.

Дефіцит утримується на рівні до 3,5% ВВП, фінансування держбюджету передбачене на рівні 188,8 млрд грн.

Мінімальна зарплата з 1 жовтня зросте до 6700 грн на місяць, а прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 липня — до 2600 грн на місяць, а з 1 грудня — 2684 грн на місяць.

Як голосували вінницькі обранці? Підтримали законопроєкт Ірина Борзова, Аліна Загоруйко, Анатолій Драбовський, Максим Пашковський з фракції «Слуга народу», Олег Мейдич з «Батьківщини», Павло Юрчишин з групи «За майбутнє», Лариса Білозір, Геннадій Вацак і Микола Кучер з «Довіри». Петро Порошенко з «Євросолідарності» проголосував «проти». Олександра Устінова з «Голосу» утрималась.

Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї