Na Парижі

При спробах оточити Лисичанськ і Сєвєродонецьк росіяни припускаються низки помилок, - американський Інститут вивчення війни

Новини Вінниці / При спробах оточити Лисичанськ і Сєвєродонецьк росіяни припускаються низки помилок, - американський Інститут вивчення війни
Російські війська намагаються оточити Лисичанськ, але роблять помилки і зазнають невдач під час штурму. Ворог зруйнував два мости через Сіверський Донець. Аналітики кажуть про тактичні прорахунки росіян на Луганщині.

Про це свідчать свіжі дані Інституту вивчення війни (ISW).

Окупанти продовжують наземні штурми в Сєверодонецьку та його околицях під прикриттям сильного артилерійського вогню, але станом на 12 червня не встановили повний контроль над містом. Відомо, що росіяни знову контролюють центр міста. Про це повідомив голова ОВА С.Гайдай. Вуличні бої тривають.

Росіяни провели безуспішні штурмові операції у Врубівці та Миколаївці,

На думку аналітиків ISW, росіяни, ймовірно, розраховують, що зможуть прорватися або в районі Тошківки, або з Попасної на північ, а потім оточити Лисичанськ або атакувати його із західного берега Сіверського Донця.

Водночас чергова спроба російських військ атакувати Тошківку виявилася безуспішною.

Загарбники зруйнували два мости через річку Сіверський Донець між Сєвєродонецьком і Лисичанськом і ведуть масований обстріл третього.

«Російські війська, в принципі, мають прагнути захопити мости, а не руйнувати їх, оскільки у них є проблеми з форсуванням річки Сіверський Донець. Можливо, вони сподіваються заблокувати українських захисників у Сєвєродонецьку, відрізавши їм шлях до відступу, але здається малоймовірним, що вигода від захоплення відносно невеликого числа військових ЗСУ вища за витрати на створення переправи через річку»", – зазначили аналітики.

Ворог також робив безуспішні спроби просування на Довгеньке, Долину і Мазанівку між Ізюмом і Слов'янськом. 

За словами очільника Сергія Гайдая, масова евакуація та підвезення гумвантажів через обстріли неможливі. На заводі «Азот» у Сєвєродонецьку залишаються близько 500 людей, з них 40 - діти. Промзону обстрілюють ворожою артилерією великого калібру.

Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї