Na Парижі

Продовження овечої історії. З Тульчина дніпропетровських тварин знову забрали до Одеси

Новини Вінниці / Продовження овечої історії. З Тульчина дніпропетровських тварин знову забрали до Одеси
Сьогодні, 11 листопада, 225 овечок, яким вдалося вижили після ув'язнення і тортур у фурі в порту Чорноморська, з Тульчина доставлено до Одеської області. Тварини зимуватимуть на території господарства, де раніше планували облаштувати екоферму повідомили волонтери Animal-SOS-Odessa на сторінці у Facebook. Дорогу з Вінниччини оплатив меценат. Від учора вівці уже не товар, процедуру ромитнення завершено.

Шановні громадяни!

просимо бути солідарними

та виконувати прості правила.

Все буде Україна!

Сьогодні, 11 листопада, 225 овечок, яким вдалося вижили після ув'язнення і тортур у фурі в порту Чорноморська, з Тульчина доставлено до Одеської області. Тварини зимуватимуть на території господарства, де раніше планували облаштувати екоферму, повідомили волонтери Animal-SOS-Odessa на сторінці у Facebook.

Дорогу з Вінниччини оплатив меценат. Від учора вівці уже не товар, процедуру розмитнення завершено.

«За вимогами Держпродспоживслужби уся отара буде поселена в одну карантинну зону на 21 день. До овечок можна буде заходити лише ветеринарам та персоналу. Після закінчення карантину вівців можна буде передати у реабілітаційні центри та притулки, які зголосилися їх прийняти», - йдеться у повідомлені.

Київська волонтерка Юля, яка доглядала вівців в Тульчині, роповіла NaПарижі, що частину тварин планували забрати у притулок біля столиці. Більше того, вчора навіть пригнали фуру для цього, однак профільні служби не дозволили поділити отару.

«Планували вівців розділити на дві групи: хворих, скалічених та кітних відправити у притулок, що находиться під Києвом, який готовий надати ветеринарну допомогу всім потерпілим овечкам. А здорових відправити в Одеську область на еко-ферму. Однак нам не дозволили розділяти отару», - розповіла волонтерка.

Нагадаємо, що 300 племінних овець вивезли поромом до Туреччини, однак замовник до порту не прибув. Скоріш за все, каже власниця тварин, через економічну скруту. Живий вантаж повернувся в Україну. Але працівники підрозділу Державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті не давали дозволу на пропуск овець, мотивуючи тим, що в Туреччині вони могли заразитися небезпечними хворобами. Фура застрягла в районі поромної переправи з 12 жовтня на тривалий час. Згодом завдяки зусиллям волонтерів змучених овечок доставили на Вінниччину. Більше півсотні тварин не пережили знущань.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї