Na Парижі

Попри рішення суду розпочалися повторні вибори в Уланівській ОТГ на Вінниччині

Новини Вінниці / Попри рішення суду розпочалися повторні вибори в Уланівській ОТГ на Вінниччині
Хоча є відповідні рішення суду, про що писав NaПарижі, у неділю, 24 січня, розпочалося голосування на повторних виборах голови та депутатів в Уланівській сільській громаді, що у Хмільницькому районі на Вінниччині. Як пише Укрінформ, голова Уланівської сільської територіальної виборчої комісії Світлана Александрова аргументувала це тим, що вибори судом не скасовані.

Хоча є відповідні рішення суду, про що писав NaПарижі, у неділю, 24 січня, розпочалося голосування на повторних виборах голови та депутатів в Уланівській сільській громаді, що у Хмільницькому районі  на Вінниччині. Як пише Укрінформ, голова Уланівської сільської територіальної виборчої комісії Світлана Александрова аргументувала це тим, що вибори судом не скасовані.

«Один і з 5 кандидатів на сільського голову – Загребельний від партії «За майбутнє» зриває вибори судами з технічних, формальних причин. Але ми все робимо для того, щоб вибори відбулися: бюлетені були роздані всім ДВК, чітко зазначені по тексту. Всі дільниці відкрилися сьогодні о восьмій ранку і ні в одній немає жодних порушень», - сказала С.Александрова.

За її словами, 22 січня у справі за позовом Загребельного суд визнав протиправними та скасував низку постанов Уланівської сільської ТВК, які стосуються питань організації цих місцевих виборів. А саме, постанов про затвердження текстів виборчих бюлетенів для голосування. Підставою для такого рішення суду стало його прийняття постанов ТВК поза межами строків, визначених Виборчим кодексом України. Хоча строки було порушено через скасування судом попередніх рішень виборчої комісії з цього питання, які було прийнято своєчасно.

Уранці 24 січня апеляційний суд підтвердив законність рішення суду першої інстанції. Попри це, голосування у громаді розпочалося. В Уланові зазначають, що виборчий процес є безперервний та не може бути скасованим, зупиненим або перенесеним. Підставою для зупинення є введення воєнного або надзвичайного стану.

«Суд першої інстанції - Вінницький окружний адміністративний суд та суд апеляційної інстанції - Сьомий апеляційний адміністративний суд не наказали нам, щоб ми скасували вибори. Суд зазначив, що проєкт нашої постанови про бюлетені є незаконним. Тому ми здійснюємо всі необхідні в межах наших повноважень заходи, щоб вибори все-таки відбулися. Є безперервність виборчого процесу, вибори відбуваються, громада робить своє волевиявлення. Ми робимо все, консультуючись із ЦВК. А вже потім, якщо кандидат у сільські голови чи депутати будуть вважати, що було щось порушено, вони мають право звернутися до суду. Якщо вони це зроблять, ми будемо апелювати, це юридичний процес», - повідомила голова ТВК.

Нагадаємо, повторні вибори в Уланівській сільській ОТГ Хмільницького району Вінницької області проходять, позаяк ВОАС частково задовольнив позов одного з кандидатів на голову громади Олександра Крученюка та зобов’язав Уланівську сільську територіальну виборчу комісію прийняти рішення про визнання виборів Уланівського сільського голови від 25 жовтня такими, що не відбулися, та призначити у зв’язку з цим повторні вибори. Позивач вимагав визнати незаконною постанову ТВК про обрання сільським головою Сергія Голубенка, зокрема, через те, що на виборчих дільницях у день голосування не було необхідної кількості бюлетенів для волевиявлення громадян.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї