Na Парижі

Підозра Дмитру Табачнику: справу щодо посадовця часів Януковича розслідують у Вінниці

Новини Вінниці / Підозра Дмитру Табачнику: справу щодо посадовця часів Януковича розслідують у Вінниці
Слідчі Служби безпеки зібрали доказову базу щодо вчинення злочинів проти основ національної безпеки України колишнім міністром освіти та науки Дмитром Табачником. Ця особа ще з 2014 року переховується від українського правосуддя у тимчасово окупованому Криму.

Викриття та документування протиправної діяльності здійснювали співробітники СБУ Вінницької області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Про це повідомляють пресслужби УСБУ та Вінницької обласної прокуратури.

Встановлено, що ексрегіонал після широкомасштабного вторгнення РФ активно «консультує» керівників російських окупаційних адміністрацій Херсонської та Запорізької областей.

У розпорядженні СБУ є докази його тісної співпраці з ворожими спецслужбами (ФСБ), серед іншого, було виявлено «доповідні записки» з детальними звітами щодо «виконаних завдань».

Серед іншого, мова іде про підготовлений Табачником проєкт доповідної записки на заступника голови уряду РФ Марата Хуснулліна. У ньому, від імені гауляйтерів тимчасово окупованої Херсонщини та Запоріжжя, він просить рашистів забезпечити цілодобову озброєну охорону «виборчих дільниць» на період незаконного референдуму. Є докази того, що колишній державний діяч тісно контактував з представником департаменту оперативної інформації ФСБ РФ, доповідав про виконання завдань та передавав документи.

Також задокументовано, що за його безпосередніми вказівками «виборчі дільниці» були організовані у навчальних та медичних закладах регіону.

Наразі зраднику заочно повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України. За такі злочини передбачене покарання у виді 15 років або довічного позбавлення волі з конфіскацію майна.

СБУ наголошує, що злочини проти основ національної безпеки не мають строку давності, тож Служба вживає заходи для притягнення винних до відповідальності.

Д.Табачник - віцепрем’єр-міністр України 2002-2003, 2006-2007 років, міністр освіти і науки 2010-2014 років.

Новини Вінниці / Підозра Дмитру Табачнику: справу щодо посадовця часів Януковича розслідують у ВінниціНовини Вінниці / Підозра Дмитру Табачнику: справу щодо посадовця часів Януковича розслідують у ВінниціНовини Вінниці / Підозра Дмитру Табачнику: справу щодо посадовця часів Януковича розслідують у Вінниці
Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї