Na Парижі

Під ковшем екскаватору у центрі Вінниці виявили залишки стародавніх підземель (ФОТО, ВІДЕО)

Новини Вінниці / Під ковшем екскаватору у центрі Вінниці виявили залишки стародавніх підземель (ФОТО, ВІДЕО)
У самісінькому центрі Вінниці під час демонтажу аварійної будівлі поруч з площею Ліверпуль фактично «під ковшем екскаватора» обнажилися стародавні підземелля. У соцмережах вінничани почали ділитися світлинами «знахідки», яка вірогідно за кілька днів щезне… Будівельники зізнаються, що мають намір зрівняти все, оскільки на цьому місце у планах зведення офісного центру.

приватизація землі

присвоєння кадастрового номера

зміна цільового призначення

поділ та об'єднання ділянок

+380 97 855 2420 +380 93 855 2420

У самісінькому центрі Вінниці під час демонтажу аварійної будівлі поруч з площею Ліверпуль фактично «під ковшем екскаватора» обнажилися стародавні підземелля. У соцмережах вінничани почали ділитися світлинами «знахідки», яка вірогідно за кілька днів щезне… Будівельники зізнаються, що мають намір зрівняти все, оскільки на цьому місце у планах зведення офісного центру.

Будівля № 24 по вул. Монастирській давно вважалася аварійною. За рахунок вигідного розташування, фактично впритул до фізико-математичної гімназії №17, нещодавно з’явився «інвестор», який запропонував викупити нерухомість, а паралельно погодив будівництво на цьому місці офісного центру.

Під час знесення будівлі мешканці сусідніх осель побачили у котловані аркові склепіння, які можуть свідчити про існування підземель чи ходів. Приміром, вінничанка Марина Фаюк виклала у Facebook кілька світлин із залишками цих підземель, із жалем зазначаючи, що залишає собі їх на згадку, адже невдовзі ця пам’ятка архітектури зникне назавжди.

У суботу, 10 серпня, журналісту NaПарижі вдалося побувати на будмайданчику. Робота там кипить вже тиждень… Екскаватор прибирає ґрунт і залишки старої будівлі. Попри обмежений простір, ще ж треба було не потрапити під колеса техніки, вдалося зняти навіть відео стародавніх підземель.

На кадрах видно, що розкопано певну підземну «площу», з якої йдуть ходи і комори. А от вони або засипані, або замуровані…

Слід зазначити, що будівельники з повагою поставилися до професійної наполегливості і не забороняли знімати рештки арочних ходів. Більш того, навіть, на умовах анонімності, не відмовилися поспілкуватися і розповісти про найближче майбутнє підземель.

«А ви я к вважаєте, що буде?.. Все маємо засипати. На цьому місце має побудуватися нова будівля. Так, цікаво, що там, але ніхто нічого не перевіряв. І вам не варто. Ми тут працюємо. Опускати в цю яму і чекати не можемо», - пояснив будівельник.

Так, спуститися з мотузкою до підземель, зважаючи на активні роботи по прибиранню, теоретично можна, але це не безпечно. До того ж ділянка землі приватна.

Наразі місцеві історики ще не бачили залишків цих підземель, тому не можуть визначити їх вік. Судячи з того, що район сучасної площі Ліверпуль забудовувався з XVI сторіччя, а зруйнованому будинку було понад 100 років, можна припустити, що саме ці ходи створювалися раніше кінця XIX сторіччя.  

Новини Вінниці / Під ковшем екскаватору у центрі Вінниці виявили залишки стародавніх підземель (ФОТО, ВІДЕО)Новини Вінниці / Під ковшем екскаватору у центрі Вінниці виявили залишки стародавніх підземель (ФОТО, ВІДЕО)Новини Вінниці / Під ковшем екскаватору у центрі Вінниці виявили залишки стародавніх підземель (ФОТО, ВІДЕО)Новини Вінниці / Під ковшем екскаватору у центрі Вінниці виявили залишки стародавніх підземель (ФОТО, ВІДЕО)Новини Вінниці / Під ковшем екскаватору у центрі Вінниці виявили залишки стародавніх підземель (ФОТО, ВІДЕО)Новини Вінниці / Під ковшем екскаватору у центрі Вінниці виявили залишки стародавніх підземель (ФОТО, ВІДЕО)
Сподобалася стаття? Розкажи про неї