Паралімпійці з Вінниччини вибороли «золото» і «срібло» у Пекіні

Новини Вінниці / Паралімпійці з Вінниччини вибороли «золото» і «срібло» у Пекіні

У Пекіні 4 березня стартували Зимові Паралімпійські ігри 2022. Після першого дня змагань українська збірна очолила першість медального заліку, виборовши вже 7 медалей. Дві з них завоювали спортсмени з Вінниччини.

Як повідомляють у Національному олімпійському комітеті України, чемпіонами Парілімпіади-2022 став біатлоніст Григорій Вовчинський (клас LW8). Срібну медаль приніс збірній Олександр Казік з Бару. Незрячому спортсмену, який виступав у класі B1, допомагав гайд Сергій Кучерявий.

Нагадаємо, до складу української збірної входить - 29 спортсменів, серед яких 20 спортсменів-паралімпійців та дев’ять спортсменів-лідерів (гайдів).

П'ять спринтерських гонок закінчилися для України з медалями. Загалом українським парабіатлоністам вдалося здобути одразу сім нагород. Найуспішнішою гонкою для України став чоловічий спринт, у якому брали участь спортсмени з порушенням зору. Україна у ньому взяла увесь комплект нагород.

Результати України у перший день парабіатлону на Паралімпіаді-2022:

• «золото»: Григорій Вовчинський (спринт, стоячи, чоловіки), Оксана Шишкова (спринт, порушення зору, жінки), Віталій Лук'яненко (спринт, порушення зору, чоловіки);
  • «срібло»: Тарас Радь (спринт, сидячи, чоловіки), Людмила Ляшенко (спринт, стоячи, жінки), Олександр Казік (спринт, порушення зору, чоловіки);
  • «бронза»: Дмитро Суярко (спринт, порушення зору, чоловіки).