Як пояснила NaПарижі директорка департаменту охорони здоров’я та курортів Вінницької ОДА Ольга Задорожна, наразі нагальним є питання розширення дитячого стаціонару.
- Пані Ольго, нещодавно на Вінниччині від COVID-19 померла дитина. Розкажіть, де це сталося та за яких обставин?
- Так, у Вінницькій інфекційній лікарні померла 11-річна дитина. Однак, я не можу казати про деталі через етичні міркування та відповідальність. Додам лише, що коронавірус не був головною проблемою. Інша інфекційна патологія призвела до фатального фіналу.
- Як часто хворіють діти і чи не є перебільшенням певні обмеження щодо них?
- За минулу добу попри канікулярний період захворіло 35 школярів. Складно спрогнозувати ситуацію, коли діти повернуться за парти. Думаю, що кількість зростатиме. Ще й тому, що дорослі не поспішають вакцинуватися.
Далі. Зараз зайнято 62 дитячих ліжка у стаціонарі із 70 наявних. Це багато. Хочемо створити ще додаткові 30 ліжок.
- У нас в області не найгірші показники щодо щеплення. Проте часто чую, що не складно отримати сертифікат без вакцинацій. З лікарями можна домовитися. Знаєте про такі випадки?
- По-перше, якщо раніше деякі медики скептично ставилися до вакцинації, то зі зростанням захворюваності у вересні–жовтні у деяких медколективах почали масово вакцинуватися. Приклад - онкодиспансер. Тобто ставлення змінилося. По-друге, у Вінницькій області не зафіксовано видачу «лівих» сертифікатів. Не заперечую, що таке явище має місце, але відслідковувати його мають правоохоронні органи. По-третє, ми перевіряємо всіх померлих. Жодного вакциновано з них не було. Навіть з фіктивним документом.
- Але у стаціонарах лікуються ті, хто вакцинувався…
- Звісно. Таких кілька відсотків. Ми вивчали такі випадки. Виявляється, ці люди не дотримувалися терміну другого щеплення. Приміром, потрібно було отримувати дозу через три тижня, а повторно щеплювалися через два місяці. Нагадаю, що вакцинація не гарантувала того, що людина не захворіє. Вона мала унеможливлювати складний перебіг хвороби.