Na Парижі

Оголосили про підозру блогеру Шарію, партійний осередок якого у Вінниці «зник» після місцевих виборів

Новини Вінниці / Оголосили про підозру блогеру Шарію, партійний осередок якого у Вінниці «зник» після місцевих виборів
СБУ оголосила про підозру відомому Анатолію Шарію через проросійську пропаганду. На переконання слідчих, він здійснював протиправну діяльність на шкоду національній безпеці України в інформаційній сфері. Є підстави вважати, щоб блогер діяв на замовлення іноземних структур. До речі, ще нещодавно Шарій «полюбляв» і Вінницю. Але це у минулому. Нині навіть про його партійний осередок немає згадок.

СБУ оголосила про підозру відомому Анатолію Шарію через проросійську пропаганду. На переконання слідчих, він здійснював протиправну діяльність на шкоду національній безпеці України в інформаційній сфері. Є підстави вважати, щоб блогер діяв на замовлення іноземних структур. До речі, ще нещодавно Шарій «полюбляв» і Вінницю. Але це у минулому. Нині навіть про його партійний осередок тут немає згадок.

«Підозра оголошена під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури в межах кримінального провадження за двома статтями КК України – ч. 1 ст. 111 (Державна зрада) та ч. 1 ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками). Зокрема, щодо останньої статті, то мова йде про розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, приниження національної честі та гідності тощо», - зазначають в СБУ.

У Службі стверджують, що докази слідства підтверджені низкою експертних досліджень, які встановили, що в інтерв’ю та виступах А.Шарія наявні факти його підривної діяльності проти України.

«Починаючи з 2012 року через соціальні мережі, електронні ЗМІ та російські телевізійні канали він сприяв державним та неурядовим структурам РФ у проведенні спеціальних інформаційних операцій.

Зокрема, пропагандист займався дискредитацією державної політики України, умисно та цілеспрямовано поширював маніпулятивну, викривлену інформацію щодо урядових ініціатив та подій на Сході країни. Метою було – загострення і дестабілізація суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації, розпалювання міжетнічних і міжконфесійних конфліктів.

Такі протиправні дії Анатолія Шарія активно використовували російські ЗМІ, зокрема, телеканали основної пропагандистської державної компанії ВДТРК («Россия 24», «Россия 1»), телеканал Міністерства оборони РФ «Звезда» тощо», - вказується у релізі відомства.

До уваги слідства були також прийняті неодноразові заяви та звернення громадян і організацій стосовно можливої антиукраїнської діяльності блогера на підставі поширюваних ним матеріалів у мережі інтернет та виступів на російських ЗМІ.

Наразі тривають слідчі дії, продовжується документування усіх обставин скоєння злочину та встановлюються інші особи, які сприяли, або можуть бути причетними до системної протиправної діяльності А.Шарія.

Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї