Na Парижі

Облили олією та обсипали пір’ям: поліція розпочала розслідування нападу на тренінг для журналістів у Вінниці (ФОТО, ВІДЕО)

Новини Вінниці / Облили олією та обсипали пір’ям: поліція розпочала розслідування нападу на тренінг для журналістів у Вінниці (ФОТО, ВІДЕО)
Суботній спокій у Вінниці сьогодні дещо сколихнув інцидент у готелі «Поділля». Там дві громадські організації – Вінницька агенція журналістських розслідувань та Запорізький благодійний фонд «Гендер Z» о 10-й годині розпочали тренінг для представників медіа на тему толерантного висвітлення сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. А вже о 10:20 організатори заявили про напад на них невідомих осіб в масках.

Суботній спокій у Вінниці сьогодні дещо сколихнув інцидент у готелі «Поділля». Там дві громадські організації – Вінницька агенція журналістських розслідувань та Запорізький благодійний фонд «Гендер Z» о 10-й годині розпочали тренінг для представників медіа на тему толерантного висвітлення сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. А вже о 10:20 організатори заявили про напад на них невідомих осіб в масках.

Поки троє хлопців «виховували» організаторів та учасників тренінгу, обливали їх олією та обсипали пір’ям, четвертий знімав усе на відео.  

Зрештою, «невідомими» хлопці залишалися недовго: невдовзі після інциденту відео на своїй сторінці у соцмережі виклала вінницька ГО «Едельвейс». А її лідер Роман Костишин написав, що це була «попереджувальна акція»:

"Сьогодні влаштували попереджувальну акцію проти пропаганди ЛГБТ цінностей у нас в рідному місті! Вінничани, це вже не в Європі чи у Києві, а у нас в місті! Це ворожа, пропагандистська риторика вже зомбує наших громадян та дітей!", - написав Р.Костишин.     

Цікаво, що в другій половині дня цього допису та відео з «акції» на сторінці Р.Костишина вже не було...  

Представниця Запорізького благодійного фонду «Гендер Z» Тіна Собко на пресконференції, яку скликали уже після нападу, розповіла, що такі тренінги на тему сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності організація влаштовує доволі часто. Захід у Вінниці анонсували наперед.

«Але про те, де саме буде тренінг, ми не повідомляли наперед, бо в соцмережах побачили гомофонні висловлювання. Запрошення із місцем були надіслані уже відібраним для тренінгу учасникам і учасницям. Через гомофобні коментарі ми ще 29 січня звернулись до поліції з проханням забезпечити під час проведення заходу правопорядок», - каже Т.Собко.

Представниця Агенції журналістських розслідувань Інга Фляжнікова каже, що відразу назвалась молодикам, вказала, що вона – журналістка.

«Тобто чітко було зрозуміло, що тут зібралися журналісти і вони виконують свою професійну діяльність, вони роблять все для того, щоб правильно, якісно, толерантно робити свою роботу, висвітлювати різні теми. Ці люди чітко це чули і знали, що вони роблять», - каже І.Фляжнікова.

«Для нас важливо, що це не просто хуліганство, зрив якогось заходу, що у цих нападників був точний мотив – це злочин на грунті ненависті, злочин на грунті гомофобії. Для нас важливо, щоб саме ця стаття була інкримінована, тому що в Україні наскільки я пам’ятаю, цю статтю зазвичай не інкримінують». – говорить Тіна Собко.   

Але, як повідомили у відділі комунікації поліції Вінниччини, цю статтю у діях молодиків наразі, все ж, не вбачають. Але це – попередньо, бо правова кваліфікація може бути змінена.

«Наразі слідчим управлінням ГУНП у Вінницькій області розпочате досудове розслідування за ознаками ст. 171 КК України (перешкоджання законній журналістській діяльності) та ч.2 ст.296 КК України (хуліганство). За вчинення цих правопорушень законодавством передбачено відповідальність – до 4-х років позбавлення волі. Остаточна правова кваліфікація дій зловмисників буде дана після вивчення наявних відеозаписів протиправних дій, допитів свідків події та проведення інших слідчих дій. Хід слідства взято на контроль керівником ГУПН Юрієм Педосом», - повідомляють у поліції.

Тим часом організатори тренінгу кажуть, що нападники домоглись чого хотіли: заплановану на неділю другу частину тренінгу вони відміняють. Кажуть – небезпечно.  

Новини Вінниці / Облили олією та обсипали пір’ям: поліція розпочала розслідування нападу на тренінг для журналістів у Вінниці (ФОТО, ВІДЕО)Новини Вінниці / Облили олією та обсипали пір’ям: поліція розпочала розслідування нападу на тренінг для журналістів у Вінниці (ФОТО, ВІДЕО)Новини Вінниці / Облили олією та обсипали пір’ям: поліція розпочала розслідування нападу на тренінг для журналістів у Вінниці (ФОТО, ВІДЕО)Новини Вінниці / Облили олією та обсипали пір’ям: поліція розпочала розслідування нападу на тренінг для журналістів у Вінниці (ФОТО, ВІДЕО)Новини Вінниці / Облили олією та обсипали пір’ям: поліція розпочала розслідування нападу на тренінг для журналістів у Вінниці (ФОТО, ВІДЕО)
Сподобалася стаття? Розкажи про неї