Na Парижі

Не вистачає стажу для отримання пенсії? У ПФУ пропонують докупити

Новини Вінниці / Не вистачає стажу для отримання пенсії? У ПФУ пропонують докупити
Відтепер, якщо вам не вистачить стажу для виходу на пенсію в 60 років, ви можете його офіційно докупити. І чим раніше це зробити, тим дешевше доведеться заплатити.

Відтепер, якщо вам не вистачить стажу для виходу на пенсію в 60 років, ви можете його офіційно докупити. І чим раніше це зробити, тим дешевше доведеться платити.

Як зазначили на гарячій лінії Пенсійного фонду України, є два шляхи по отриманню додаткового стажу.

Перший: якщо ви ще не досягли пенсійного віку, але офіційно не працюєте і розумієте, що стажу вам не вистачить.

У такому випадку в податковій службі за місцем реєстрації можна укласти добровільну угоду про сплату єдиного соціального внеску з мінімальної зарплати. На даний момент це 1039 грн в місяць. Розмір мінімальної пенсії при цьому становить 1712 грн. Тобто ви зараз заплатите трохи більше тисячі гривень, потім отримаєте 1,7 тисячі.

Стаж купується по одному місяцю. Аналогічно тому, як ви б працювали і самі платили єдиний соціальний внесок. Тобто якщо для пенсії залишився рік і вам не вистачає двох років, такий спосіб вам не підійде – все одно доведеться використовувати другий метод.

Другий – якщо вам вже виповнилося 60 років і потрібно купити відразу кілька років стажу. У такому випадку розмір ЄСВ сплачується в подвійному розмірі. Наприклад, 2078 грн в місяць або 24,9 тис. за рік.

"Сума сплаченого єдиного внеску не може бути меншою, ніж дві мінімальні. При цьому, громадяни самостійно визначають період, за який можуть укласти договір про добровільну участь. Якщо ви 8 років тому не працювали два роки, можете доплатити за ті роки", – розповідають в ПФУ .

Також Пенсійний фонд України розробив і впровадив 26 червня нову сервісну послугу – автоматичне призначення пенсії.

Для цього необхідно:

  • заповнити анкету-заяву;
  • додати скановані копії документів;
  • за допомогою КЕП підписати анкету-заяву і відправити її до територіального органу Пенсійного фонду.
 
Сподобалася стаття? Розкажи про неї