Na Парижі

«Надійшла команда не пускати». Двоє вінницьких «слуг народу» не змогли вилетіти до США, бо МЗС відмовилось допомагати з візою

Новини Вінниці / «Надійшла команда не пускати». Двоє вінницьких «слуг народу» не змогли вилетіти до США, бо МЗС відмовилось допомагати з візою
Народні депутати від «Слуги народу», зокрема двоє вінничан, не змогли вилетіти до США у складі делегації, оскільки МЗС не видало їм дипломатичну візу без пояснення причин.

Про це повідомляє видання «Бабель» з посиланням на три джерела, які мали увійти до складу делегації.

За інформацією «Бабеля», делегацію нардепів з міжфракційного об'єднання «Чиста енергія — здорове навколишнє середовище» запросили до США Міжнародний республіканський інститут і організація House Democracy Partnership.

Об'єднання складається з 25 депутатів, зокрема представників «Слуги народу». Співголова об'єднання — нардеп від «Євросолідарності» Олексій Гончаренко.

Для вильоту нардепи мали отримати дипломатичну візу від МЗС України. За інформацією «Бабеля», напередодні вильоту у МЗС «скасували ноту», необхідну для отримання дипломатичної візи A1, і депутати не змогли вилетіти.

Видання повідомляє, що до США вирушили тільки Олексій Гончаренко, Володимир Кабаченко від «Батьківщини» і позафракційний Гео Лерос, які мають візу B1/B2 — її видають на десять років.

«Спочатку МЗС зробило ноту підтримки, щоб прискорити процес отримання візи, але потім їм надійшла команда не пускати депутатів від «Слуги народу», і вони відкликали ноту», — пояснив член делегації.

До делегації мали увійти нардепи від СН Максим Пашковський, Анатолій Драбовський, Артем Кунаєв і Юлія Клименко від «Голосу».

Депутати планували зустрітися з групою підтримки України в Конгресі США, представниками аналітичного центру Atlantic Council і діаспори, також було заплановано зустрічі в міністерстві оборони США і з представниками Держдепартаменту. «Бабель» пише, що частину зустрічей скасували через зміну кількості делегатів.

Видання звернулося до глави МЗС України Дмитра Кулеби за коментарем, але поки не отримало відповіді.

Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї