Na Парижі

На Вінниччини передали до суду справу про фіктивні договори та мільйонний збиток бюджету

Новини Вінниці / На Вінниччини передали до суду справу про фіктивні договори та мільйонний збиток бюджету
До суду передано обвинувальний акт стосовно директора комунального підприємства Вінницької облради. Посадовця обвинувачують у вчиненні кримінальних правопорушень, які стали наслідками махінацій із закупівлею автозапчастин через столичні фірми. В результаті бюджетні кошти зникли, а товар замовнику не надійшов. Збитки складають майже мільйон гривень.

Нагадаємо, на початку вересня NaПарижі писав про те, що директору КП Вінницької облради оголошено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень за кількома статтями КК України. Слідчими зібрано матеріали, які вказують на причетність керівника до укладання фіктивних договорів зі столичним підприємцем.

В офіційному релізі від пресслужби Вінницької обласної прокуратури відомства наголошується, що за процесуального керівництва Вінницька окружна прокуратура повідомлено про підозру директору одного з комунальних підприємств Вінницької обласної ради у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 3, 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах, а також заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб), ч. 2 ст. 209 (набуття майна, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, вчинення дій, спрямованих на приховування, маскування походження такого майна або володіння ним, якщо ці діяння вчинені особою, яка знала, що таке майно прямо та повністю одержано злочинним шляхом, вчинені за попередньою змовою осіб) КК України.

«Слідством установлено, що протягом 2019–20 років між комунальним некомерційним підприємством Вінницької області та фізичною особою-підприємцем із м. Києва укладено близько 130 фіктивних договорів на закупівлю автозапчастин за бюджетні кошти. На виконання умов договорів підприємством перераховано виконавцю майже 900 тисяч гривень.

Водночас автозапчастини, зазначені в договорах про закупівлю, фактично на підприємство не постачалися, а коштами директор комунального підприємства та фізична особа-підприємець розпоряджалися на власний розсуд. Своїми діяннями вони заподіяли збитки обласному бюджету на 900 тис. грн.», - вказують у прокуратурі.

Наразі у Вінницькій обласній прокуратурі зазначають, що обвинувальний акт передано до суду. У разі доведення винуватості у скоєнні інкримінованих злочинів перед судом, обвинуваченому загрожує максимальне покарання у виді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї