Na Парижі

На Вінниччині з'явиться пам'ятник томату

Новини Вінниці / На Вінниччині з'явиться пам'ятник томату
У Ямпільському районі встановлять пам'ятник томату. А саме в селі Велика Кісниця, яке називають столицею по вирощуванню томатів на Вінниччині.

У Ямпільському районі встановлять пам'ятник помідорам. А саме в селі Велика Кісниця, яке називають столицею по вирощуванню томатів на Вінниччині.

Як розповідає Вінниця.info місцевий Андрій Федик у населеному пункті живе близько двох тисяч людей. З них понад 200 родин займаються вирощуванням помідор. Хто має одну теплицю, а хто й до десятка.

«Звичайно, у нашому селі жителі вирощують різну городину. Та томати у нас найсмачніші на Вінниччині. І користуються шаленою популярністю на ринках та по магазинах Вінниччини. І навіть, далеко за її межами. Здебільшого, саме завдяки цим овочам наші люди заробляють собі на життя. Цього року врожай не найкращий, зважаючи на погодні умови літа 2020-го. Та ціна на помідори була високою. Тому селяни у "мінусі" не залишилися. Збір томатів продовжується. Про точну кількість врожаю говорити зарано», - каже пан Андрій.

У жителів Великої Кісниці виникла ідея вшанувати томат.

«Тому було вирішено встановити у селі пам’ятний знак томату. Нині, ми розробляємо проєкт його зовнішнього вигляду. З майстрами обираємо остаточний матеріал та розміри. Та однозначно, він має бути яскравим. Тому його колір безперечно – червоний. Зеленими будуть плодоніжка та листочки. Скульптори зауважили, що робота може бути виконана до кінця вересня. Якраз у ту пору, коли буде відбуватися чи не останній збір томатів. Тому ми тематично та у вірний часовий проміжок можемо провести відкриття», - підкреслив Андрій Федик.

Гроші на пам'ятник будуть збирати серед місцевих жителів, які займаються вирощуванням томатів.

Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї