Na Парижі

На Вінниччині забруднення Південного Бугу NH4 перевищує норму у 1,8 рази

Новини Вінниці / На Вінниччині забруднення Південного Бугу NH4 перевищує норму у 1,8 рази
Комунальники курортного Хмільника Вінницької області другий місяць б’ють на сполох, адже місцева лабораторія фіксує понаднормове забруднення Південного Бугу у місці водозабору. Друге дослідження річкової води фахівцями Держекоінспекції у Вінницькій області підтвердило висновки – вміст азоту амонійного перевищує норму у півтори рази, а це свідчить про забруднення водойми з «боку» Хмельницької області.

Шановні громадяни!

просимо бути солідарними

та виконувати прості правила.

Все буде Україна!

Комунальники курортного Хмільника Вінницької області другий місяць б’ють на сполох, адже місцева лабораторія фіксує понаднормове забруднення Південного Бугу у місці водозабору. Друге дослідження річкової води фахівцями Держекоінспекції у Вінницькій області підтвердило висновки – вміст азоту амонійного перевищує норму майже у два рази, а це свідчить про забруднення водойми з «боку» Хмельницької області.

Вперше у КП «Хмільникводоканал» звернулися до екологів наприкінці грудня. Досліди фахівців інспекцій Вінницької та Хмельницької областей у січні не виявили грубих порушень. Про це NaПарижі писав.

Але періодично комунальники Хмільника фіксували значне перевищення допустимих норм, тому знову ініціювали вивчення «болючої теми».

Як зазначають у ДЕІ, по факту забруднення річки Південний Буг, встановленого 28 січня 2021 року на межі Вінницької та Хмельницької областей, Державною екологічною інспекцією у Вінницькій області 24 лютого 2021 року повторно проведено спостереження за якістю поверхневої води в річці від Хмельницької області до м. Вінниці. Тобто лютневі досліди проводили виключно в межах одного регіону. Мабуть, аби не турбувати колег з Хмельниччини, які місяць тому «в себе» нічого не знайшли…

Цього разу екологи фактично взяли проби замість колег. Як вказують у вінницькій інспекції, «спеціалістами відділу інструментально-лабораторного контролю був здійснений виїзд пересувною лабораторією в район «Кармелюкового крісла», яке знаходиться на межі Вінницької та Хмельницької областей. На місці були відібрані проби з річки Південний Буг та проведений експрес-аналіз на вміст азоту амонійого та фосфат-іону. За результатами експрес аналізу концентрація азоту амонійного становить 3,6 мг/дм3 при нормативі 2,0 мг/дм3, фосфати 1,85 мг/дм3 при нормі 3,5 мг/дм3».

Тож маємо значне перевищення норми, яке припускає джерело забруднення річки на Хмельниччині.

Детальне дослідження відібраних проб води на вміст забруднюючих речовин проводиться в лабораторних умовах, про результати в інспекції обіцяють повідомити додатково.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї