Na Парижі

На Вінниччині вшанували пам‘ять кулеметника БТРу Максима Мушту, який загинув під час визволення Ясинуватої

Новини Вінниці / На Вінниччині вшанували пам‘ять кулеметника БТРу Максима Мушту, який загинув під час визволення Ясинуватої
На Вінниччині у військовій частині 3028 вшанували пам‘ять кулеметника БТРу Максима Мушти, який загинув під час визволення райцентру на Донеччині. Спогадами про бій поділилились гвардійці Олександр Рогоза та Валентин Мартинюк.

Шановні громадяни!

просимо бути солідарними

та виконувати прості правила.

Все буде Україна!

На Вінниччині у військовій частині 3028 вшанували пам‘ять кулеметника БТРу Максима Мушти, який загинув під час визволення райцентру на Донеччині. Спогадами про бій поділилились гвардійці - члени екіпажу Олександр Рогоза та Валентин Мартинюк.

Про це йдеться на сторінці спільноти Військова частина 3028 Нацгвардії України в соціальній мережі Facebook.

15 серпня 2014 рік екіпаж БТР-4Е військової частини 3028, яка дислокується на Вінниччині, спільно з бійцями загону спеціального призначення "Омега" НГУ та 95 ОДШБр ЗСУ виконували завдання по звільненню міста Ясинувата Донецької області.


До складу екіпажу БТР входив командир - старший лейтенант Олександр Рогоза, водій - прапорщик Валентина Мартинюка, та кулеметник – старшина Максим Мушта.

«Прийнявши на борт десант підрозділу «Омега», ми першими в’їхали в місто, за нами йшов танк і основна колона», – розповідає Олександр Рогоза.

Військові закріпились в центрі міста біля райради, та згодом виявилось, що це місце було добре пристріляно бойовиками. Фактично БТР викликав вогонь на себе. Командир екіпажу розповідає, що стріляли з трьох сторін, тож він вирішив вийти з БТР, щоб знайти інше місце дислокації, що і врятувало йому життя.

«Як зараз пам’ятаю, виходжу з машини, проходжу кілька метрів і снаряд влучає в будівлю і рикошетить в кондиціонер БТРа, а мене відкидає в бік та накриває зверху шматком піддашка. Отямившись, бачу, як водій БТРа Валентин Мартинюк з медиком рятують Максима», - згадує військовий.

Поранення виявилось смертельним, І 17 серпня 2014 року кулементника не стало.

Згідно з указом Президента України старшина Максим Мушта був нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно), та присвоєне чергове військове звання «прапорщик» (посмертно) згідно з наказом Командувача НГУ.

Поховано Максима Мушту в рідному селі Ковалівка, що на Вінниччині.

У знак пам’яті про кулеметника БТР прапорщика Максима Мушту запроваджені змагання серед екіпажів БТР Нацгвардії, які проводяться щороку.


Також в день загибелі у Залі пам’яті на території Міністерства оборони України під час щоденного ранкового церемоніалу вшанування захисників України, згадали і Максима Мушту.

 

Сподобалася стаття? Розкажи про неї